جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۴۵

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسله، وزارت دفاع عراق در بیانیه ای اعلام کرد نیروهای ارتش، پلیس و یگان مبارزه با…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسله، وزارت دفاع عراق در بیانیه ای اعلام کرد نیروهای ارتش، پلیس و یگان مبارزه با تروریسم به همراه فرزندان غیور عشایر توانستند شهر سامراء را به طور کامل از وجود تروریستهای وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام(داعش) پاکسازی کنند. در این عملیات که با حمایت نیروی هوایی انجام شد، 19 دستگاه از 25 خودرویی که تروریستهای داعش وارد شهر سامراء کرده بودند، منهدم شد.

بر اساس این بیانیه، وزارت دفاع از خنثی شدن دو دستگاه خودرو بمبگذاری شده و هلاکت شمار زیادی از تروریستهای داعش خبر داده است.

یگان مبارزه با تروریسم هم پاکسازی کامل سامراء از وجود تروریستهای داعش را مورد تاکید قرار داده است.

این یگان اعلام کرد نیروهای کماندویی پس از پاکسازی سامراء و کنترل کامل آن در جستجوی بازماندگان داعش هستند و تعداد زیادی از خودروهای بمبگذاری شده را که تروریستها به جا گذاشتند نیز خنثی کردند.

تروریستهای داعش صبح روز پنجشنبه با یورش ناگهانی به شهر مقدس سامراء بر برخی محله ها و ساختمانهای دولتی مسلط شدند و پرچمهای سیاه خود را بر افراشتند، تروریستها همچنین قصد اجرای طرح شوم حمله به حرمین مقدس امامین عسکریین علیهما السلام را داشتند که طرح آنها با دخالت به موقع نیروهای امنیتی با شکست همراه شد.

ورود تروریستهای داعش به درگیری شدید آنها با نیروهای امنیتی منجر و شمار زیادی از تروریستها کشته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.