یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۹

به گزارش خبرنگار مهر، محمد طاهر قریشی ظهر شنبه در دیدار با معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد طاهر قریشی ظهر شنبه در دیدار با معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: کشور پاکستان خواستار تقویت مراودات و همچنین افزایش مبادلات تجاری به منظور کاهش قاچاق کالا و تقویت اقتصاد کشور است.

وی با بیان اینکه سفیر پاکستان به زودی به سیستان و بلوچستان سفر خواهد داشت ادامه داد: در این سفر به طور حتم بر ارتقای روابط تجاری و فرهنگی تاکید و راهکار های وسعت بخشیدن روابط مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: به منظور افزایش مرادوات فرهنگی و تبادل تجربیات در راستای ارتقای تعاملات منطقه ای حکمران ایالت پنجاب پاکستان از استاندار سیستان و بلوچستان دعوت بعمل آورده است که هماهنگی لازم به منظور انجام این سفر و زمان آن اعلام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به برنامه های پیشگیرانه در خصوص برخی از بیماری ها از جمله فلج اطفال بیان داشت:دولت پاكستان برای ریشه کن سازی این بیماری مصمم است و لذا كار واكسيناسيون در ولایات این کشور آغاز شده است.

وی افزود: به منظور پیشگیری از سرایت این بیماری به خارج از مرز ها طبق قانون افرادي كه قصد خروج از كشور را دارند باید در مقابل این بیماری واكسينه شوند.

قریشی بیان داشت: دولت پاکستان  برای مقابله با این بیماری حتی مناطق آلوده را به تعداد 4 نوبت در ماه مورد واکسیناسیون قرار می دهد.

سرکنسول پاکستان در زاهدان بیان داشت: روابط بين دو كشور جمهوری اسلامی ايران و پاكستان بسیار عمیق است و توافقات مهمی در دیدارهای مسئولان به امضا رسیده است كه يكي از اين تفاهمات مبادله زنداني هاي دو كشور است و در همين راستا تلاش مي شود زنداني هاي ايراني و پاكستاني  به كشورشان ارجاع و ادامه محكوميت را در كشور خودشان بگذرانند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.