یکشنبه، ۲۷ بهمن ۹۸ - ۰۹:۱۵
پاگانی هوایرا ایمولا Huayra Imola

پاگانی هوایرا ایمولا Huayra Imola بی شک قدرتمندترین خودرو کمپانی پاگانی است. در این مطلب قصد داریم این خودرو را بیشتر به شما…

پاگانی هوایرا ایمولا Huayra Imola بی شک قدرتمندترین خودرو کمپانی پاگانی است. در این مطلب قصد داریم این خودرو را بیشتر به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه شوید.

در سپتامبر 2019 بود که پاگانی پس از تولید چندین نسخه خاص از هایپرکار هوایرا، اولین نمونه از هوایرا ایمولا را به مشتری خوش‌شانس تحویل داد. نام این خودرو از پیست مشهور ایمولا گرفته شده و خودش هم نسخه‌ای بسیار کمیاب است چراکه فقط به تعداد 5 دستگاه تولید شده است.

همانند تمامی خودروهای تولید محدود و خاص، هر 5 دستگاه ایمولا پیش از تولید فروخته شده بودند. مشخصات فنی این خودرو به‌طور کامل مشخص نیست اما پاگانی چین هم‌اکنون برخی جزئیات از هوایرا ایمولا را به همراه تصاویر رسمی آن منتشر کرده است.

پیشرانه 12 سیلندر 6 لیتری توئین توربوی این هیولا توسط مرسدس-ای ام جی توسعه یافته و قدرت قابل‌توجه 827 اسب بخاری و گشتاور 1100 نیوتون متری دارد. به این ترتیب ایمولا 36 اسب بخار قدرت و 50 نیوتون متر گشتاور بیشتری نسبت به هوایرا BC رودستر دارد.

جدای از پذیرفتن نیروگاهی قوی‌تر، ایمولا همچنین بدنه‌ای خاص‌تر با آئرودینامیک بهتر دارد. در عقب بال بزرگی نصب شده و دیفیوزر آن نیز خشن‌تر از نمونه‌ی بکار رفته در هوایرا BC می‌باشد.

پروفایل جانبی خودرو هم ورودی هوای بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها داشته و ورودی هوای روی سقف نیز ما را به یاد زوندا می‌اندازد. قیمت این خودرو مشخص نیست اما با توجه به اینکه هوایرا BC در سال 2016 قیمت 2.5 میلیون دلاری داشته بنابراین می‌توان حدس زد هوایرا ایمولا حتی گران‌تر نیز خواهد بود.

اگر قیمت این خودرو بیشتر بهای 3.5 میلیون دلاری BC رودستر باشد تعجب نخواهیم کرد زیرا ایمولا تنها به تعداد 5 دستگاه تولید می‌شود درحالی‌که سقف تولید رودستر 40 دستگاه بوده است. البته که خریداران پاگانی به چنین چیزهای پیش پا افتاده‌ای (!) اهمیت نمی‌دهند.

باهم در میهن پست تصاویری از پاگانی هوایرا ایمولا Huayra Imola را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: motor1[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.