یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۲

مدیر اداره جهادکشاورزی شادگان گفت: ‌در حال حاضر عملیات برداشت محصول خرما در شهرستان به اتمام رسیده است، اما خرید هنوز ادامه دارد….

مدیر اداره جهادکشاورزی شادگان گفت: ‌در حال حاضر عملیات برداشت محصول خرما در شهرستان به اتمام رسیده است، اما خرید هنوز ادامه دارد.

حمید مطرودی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه‌خوزستان، اظهار کرد:‌ درحال حاضر عملیات برداشت در سطح کل اراضی بارور یعنی 10 هزار هکتار به پایان رسیده است.

وی افزود: تاکنون رقم استعران به میزان 15 هزار تن خریداری شده است.

مطرودی با بیان این‌که تولید نسبت به سال‌گذشته کاهش یافته است، تصریح‌ کرد: ‌هرساله کل تولید خرما در شهرستان به 65 تا 70 هزار تن می‌رسد که امسال پیش‌بینی ما تولید 40 هزار تن است.

وی با اشاره به طرح سرشماری کشاورزی گفت: این طرح از 5 مهرماه همزمان با سراسر کشور آغاز شده است و تا 20 مهرماه ادامه دارد. در این طرح وضعیت کشاورزی 220 روستا و قسمتی از شهرستان مورد سرشماری قرار می‌گیرند. حدود 23 کارشناس کشاورزی در اجرای این طرح مشارکت و همکاری می‌کنند.

مدیر اداره جهادکشاورزی شادگان اظهار کرد: ‌در این طرح وضعیت کشاورزی، بهره‌برداران، اراضی کشاورزی، نخلیات، دام و کارگاه‌های بسته‌بندی سرشماری می‌شوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *