شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۲

مقامات کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان لحظاتی پیش به صورت رسمی پایان روند رأی‌گیری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را اعلام کرند. به…

مقامات کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان لحظاتی پیش به صورت رسمی پایان روند رأی‌گیری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را اعلام کرند.

به گزارش خبرگزاری فارس در کابل،« ضیاءالحق امرخیل» رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان دقایقی پیش در یک کنفرانس خبری، به صورت رسمی پایان روند رأی‌گیری را اعلام کرد.

وی گفت: گزارش‌هایی که تاکنون رسیده حاکی از آن است که 120 مرکز رأی‌گیری تمام روز بسته بوده‌اند.

امرخیل روند انتخابات را موفق ارزیابی کرد و اظهار داشت: تعرفه رأی در برخی مراکز با کمبود مواجه شد که بصورت فوری به آن مناطق رسیدگی شد.

به گفته این مقام کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، هماهنگی کامل کارمندان این کمیسیون و نیروهای امنیتی باعث شده که این روند به صورت کامل و موفق به پایان برسد.

روند دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ساعت 7 صبح امروز آغاز شد و ساعت 16 بعد از ظهر امروز به صورت رسمی پایان یافت.

هنوز میزان مشارکت مردم در انتخابات به طور رسمی مشخص نشده است.

شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری افغانستان رسماً آغاز شد

پس از اعلام پایان زمان رای ‌دهی توسط کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، شمارش آراء به صورت رسمی در اکثر نقاط این کشور آغاز شد.

پس از پایان روند رای‎دهی، شمارش آراء در اکثر نقاط افغانستان هم اکنون آغاز شده است.

قرار است آرای مردم در ابتدا در محلات رای‌دهی شمارش شده و بعد به مراکز اخذ رأی فرستاده شود.

در نهایت نیز این آرا به مرکز کمیسیون انتخابات در کابل فرستاده شده که پس از بررسی همه جانبه نتایج نهایی آن 31 تیر اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.