سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۱

به گزارش خبرنگار ایرنا نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران معاون مدیرعامل این شرکت در عملیات حفاری روز دوشنبه در این…

به گزارش خبرنگار ایرنا نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران معاون مدیرعامل این شرکت در عملیات حفاری روز دوشنبه در این باره گفت: از این چاه ها 12 حلقه توسعه ای، یک حلقه توصیفی و 13 حلقه تعمیری بوده است.

مهران مکوندی افزود: 20 حلقه از چاه ها در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، سه حلقه در گستره فعالیت شرکت نفت مناطق مرکزی و سه حلقه در قالب پروژه ای تکمیل و برای بهره برداری در اختیار شرکت های متقاضی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در فروردین و اردیبهشت سال جاری 61 هزار و 949 متر حفاری چاه های نفت و گاز به وسیله ناوگان حفاری این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور انجام شد.

مکوندی توضیح داد: از این رقم، 45 هزار و 813 متر مربوط به چاه های توسعه ای، هشت هزار و 293 متر چاه های توصیفی، 905 متر چاه اکتشافی و شش هزار و 938 متر در ارتباط با چاههای تعمیری بوده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: در این مدت 30 مورد عملیات جابجایی دستگاههای حفاری نیز انجام شد که شامل 26 دکل خشکی وچهار دکل دریایی بود.

وی با بیان این که هم اکنون ناوگان حفاری این شرکت دارای ٧٤ دستگاه حفاری خشکی و دریایی است، افزود: دستگاههای حفاری این شرکت از نوع سبک، سنگین و فوق سنگین هستند و در حال حاضر در استانهای خوزستان، ایلام، بوشهر ،کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، فارس و خراسان رضوی استقرار دارند.

مکوندی ادامه داد: شرکت ملی حفاری ایران هم اکنون بخش عمده ای از عملیات حفاری در گستره شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، مهندسی و توسعه نفت (متن)، فلات قاره، نفت مناطق مرکزی، مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و پروژه های حفاری دریایی را برعهده دارد. ک/3

7162

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.