چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۷

پس از تعطیلی دفتر شرکت ملی نفت ایران در سانتاکروز بولیوی، با تعلیق همکاری‌های نفتی بین شرکت پتروپارس ایران و شرکت ملی نفت…

پس از تعطیلی دفتر شرکت ملی نفت ایران در سانتاکروز بولیوی، با تعلیق همکاری‌های نفتی بین شرکت پتروپارس ایران و شرکت ملی نفت ونزوئلا دومین دفتر نفتی ایران در آمریکای جنوبی هم تعطیل شد.

به گزارش مهر، محمدجواد شمس درباره آخرین وضعیت مذاکرات طولانی مدت انجام گرفته بین شرکت پتروپارس ایران و شرکت ملی نفت ونزوئلا “PDVSA” در نهایت این مذاکرات منجر به آغاز همکاری های مشترک بین دو طرف به منظور توسعه میادین نفتی این کشور نشد.

مدیرعامل پتروپارس با اعلام اینکه این مجموعه نفتی آماده همکاری های مشترک نفتی با ونزوئلا برای اجرای پروژه های مشترک نفت و گاز بود، گفت: با وجود مذاکرات متعدد بین دو طرف، اما هر زمان که قرار بود فعالیتی انجام شود، طرف ونزوئلایی درخواست های جدیدی مطرح می کرد.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه در طول چند سال گذشته مطالعات مهندسی برخی از مخازن نفتی ونزوئلا انجام شد، گفت: اما هم اکنون فعالیت های نفتی مشترک پتروپارس با ونزوئلا به طور کامل متوقف شده است.

شمس با اشاره به تعطیلی دفتر شرکت پتروپارس در ونزوئلا، گفت: این مجموعه نفتی در شرایط فعلی تمام تمرکز خود را برای ساخت، تکمیل و راه اندازی طرح توسعه فاز 12 و 19 پارس جنوبی متمرکز کرده است.

رافائل رامیرز وزیر انرژی ونزوئلا هفت سال قبل و در حاشیه اجلاس 141 اوپک در کاراکاس ونزوئلا گفته بود: شرکت پتروپارس ایران برای استخراج نفت و گاز در میدان نفتی آیاکوچو و در زمینه فراساحل قراردادی با ما امضا کرده است و هم اکنون در مرحله صدور گواهی به این شرکت هستیم.

غلامرضا منوچهری مدیرعامل سابق شرکت پتروپارس هم پیشتر از بررسی تعدادی میدان نفتی قدیمی در ونزوئلا به منظور توسعه و افزایش تولید از آنها خبر داده و وعده داده بود: قرارداد مشارکت در تولید یکی از این میدان ها به زودی منعقد شود.

پیش از این گزارش شده بود: با دستور بیژن زنگنه وزیر نفت، دفتر شرکت ملی نفت ایران در منطقه آمریکای جنوبی (بولیوی) تعطیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.