شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۰

حمید بنی تمیم در گفتگو با خبرنگار مهر در همدان درباره میزبانی همدان در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی کشور در رده…

حمید بنی تمیم در گفتگو با خبرنگار مهر در همدان درباره میزبانی همدان در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی کشور در رده سنی جوانان اظهار داشت: میزان رضایت فدراسیون از میزبانی همدان خوب است و هیئت کشتی، اداره کل ورزش و جوانان و دانشگاه آزاد همدان تا حد توان برای میزبانی این مسابقات تلاش کرده است.

وی افزود: یکسری نواقص جزئی نیز در برگزاری این مسابقات وجود داشت که طبیعی است و امیدوارم در میزبانی های بعدی که در همدان برگزار می شود جبران شود.

دبیر فدراسیون کشتی ایران با اشاره به کمک این مسابقات به آینده کشتی گفت: توجه به رده های پایه و سنی می تواند باعث این شود که همیشه کشتی ایران روال رو به جلو خوبی داشته باشد.

بنی تمیم با بیان اینکه نداشتن کرسی در سطح بین المللی به کشتی ایران ضربه زده است گفت: قطعا اگر هر فدراسیون و کشوری در عرصه های بین المللی صاحب جایگاه باشد باعث لطمه نخوردن در مسابقات خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: دست هایی در فدراسیون جهانی مانع از این شده که ایران به کرسی برسد همچنین دست هایی از ایران و در پیکره کشتی کمک هایی به اینها می کنند که به مطلوب خود برسند اما امیدوارم در سال های آینده با تلاش بتوانیم در فیلا صاحب کرسی شویم.

دبیر فدراسیون کشتی ایران درباره سطح کشتی ایران گفت: ایران از کشورهای صاحب سبک است و همیشه در مسابقات آسیایی و جهانی حرف های زیادی برای گفتن داشته است و به همین علت به دنبال این هستیم تا در آینده نزدیک پایگاه آموزش کشتی دنیا را در ایران احداث کنیم.

بنی تمیم با اشاره به کشتی همدان بیان کرد: شاخص کشتی همدان صادق گودرزی و برادران جوکار هستند و با داشتن عوامل قوی در کشتی این استان در آینده می تواند در کشور بدرخشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در همدان گفت: همدان با داشتن زیرساخت های خوب ورزشی پتانسیل برگزاری مسابقات آسیایی را در رشته های گوناگون دارد.

ابراهیم کارخانه ای  درباره برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جوانان کشور اظهار داشت: این کشتی گیران آینده سازان ورزشی کشتی ایران می باشند که در آینده نام های زیادی از آنها خواهیم شنید و نفرات تیم ملی را تشکیل خواهند داد.

وی افزود: همدان به خوبی توانست بیش از یک هزار نفر را میزبانی کند و تمامی نفراتی که 31 استان کشور در این مسابقات حاضر بودند نمره خوبی به میزبانی همدان دادند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پتانسیل همدان گفت: سالن های بسیار پیشرفته و خوبی نظیر 6 هزار نفری انقلاب در همدان وجود دارد که شایستگی برگزاری بسیاری از مسابقات را دارا می باشد.

وی یادآور شد: واقعا باعث افتخار است که در مسابقات آسیایی اینچئون کره جنوبی استان همدان موفق شد دو مدال طلا در رشته های کشتی و والیبال و یک برنز در رشته قایقرانی کسب کند که این مایه مباهات ورزش همدان است.

کارخانه ای در پایان با بیان اینکه پتانسیل های همدان بسیار بیشتر است گفت: باید استعدادهای ورزشی در سطح شهر شناسایی و ساماندهی شوند و این نیروها پراکنده هستند اگر در سراسر شهرهای همدان استعدادیابی صورت گیرد موجب رشد بیشتر ورزش همدان خواهیم بود که متاسفانه پتانسیل های ورزشی همدان ساماندهی نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.