شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، کوروش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان عصر شنبه در حاشیه مراسم افتتاح اورژانس هوایی لرستان در جمع…

به گزارش خبرنگار مهر، کوروش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان عصر شنبه در حاشیه مراسم افتتاح اورژانس هوایی لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که با افتتاح این اورژانس هوایی در عرصه سلامت برگ زرینی دیگر در نظام جمهوری اسلامی ایران ورق خورد و این افتخار نصیب نظام شد که در عرصه نظام سلامت قدم های بلندی را بردارد.

وی این اورژانس را 15 امین اورژانس هوایی کشور دانست و عنوان کرد: امروز شاهد هستیم در عرصه خدمات سلامت اتفاقات خوبی رخ داده که پرداخت تنها 10 درصد هزینه های درمان توفیق عظیمی بوده تا بیماران از خدمات بیمارستان ها به نحو احسن استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان بیان داشت: در سطح کشور 38 پایگاه جاده ای و 16 پایگاه اورژانس شهرستانی وجود دارد که امروز این پایگاه اورژانس هوایی نیز به سایر پایگاه ها اضافه شده و کار رسیدگی به بیماران در مدت زمان کوتاهتری انجام خواهد شد.

ساکی به هزینه های این اورژانس هوایی اشاره کرد و گفت: به ازای هر عملیات امداد و نجات حدود هشت میلیون تومان هزینه می شود که این مبلغ از محل طرح تحول سلامت پرداخت خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.