جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۲

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان در این آیین گفت: کار ساخت این پایگاه بهداشتی از سال 90…

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان در این آیین گفت: کار ساخت این پایگاه بهداشتی از سال 90 در زمینی به مساحت 570 مترمربع و 250 متر زیربنا آغاز شد.

دکتر ˈعلیرضا انتظاریˈ هزینه ساخت این پایگاه بهداشتی را دو میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد وافزود: این مرکز بهداشتی توسط خانواده مرحوم امیرقلی ادیبی از خیران شهر و با کمک شهرداری و شورای اسلامی سده لنجان ساخته شد.

افزود: این پایگاه به بیش از یک سوم جمعیت شهر سده لنجان خدمات بهداشتی و پزشکی ارائه می کند.

وی تصریح کرد: درمان بیماران، مراقبت بهداشت خانواده مادر و کودک، سالمندان میانسالان، مامایی، مبارزه با بیماریها از جمله خدماتی است که در این پایگاه ارائه خواهد شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان افزود: توسعه این مرکز بهداشتی از جمله تاسیس آزمایشگاه، دندانپزشکی در آینده نزدیک انجام می شود.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: به رغم بودجه خوبی که برای حوزه سلامت در کشور ما اختصاص یافته اما در مقایسه با کشورهای دیگر وضعیت ما چندان خوب نیست.

ˈمجید منصوریˈ علت این امر را تحریم ها، افزایش هزینه ها و سو مدیریت دانست و اظهار امیدواری کرد که در دولت تدبیر و امید اقدامات بهتری در بخش سلامت انجام شود.

وی، وضعیت بیمارستان شهدای لنجان در زرین شهر را مناسب ندانست و از مسوولان خواست برای بهبود وضعیت این بیمارستان اقدام کنند.

نماینده مردم لنجان همچنین از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خواست نسبت به بهبود وضعیت آلایندگی صنایع مستقر در این شهرستان که تاثیر مستقیم بر سلامت مردم دارد اقدامات جدی انجام دهند.

شهر سده لنجان از توابع شهرستان لنجان با دارا بودن نزدیک بیش از 15 هزار نفر جمعیت در 55 کیلومتری جنوب غرب اصفهان قرار دارد.

پ/ 7139/ 7132

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.