شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۳

ˈ منوچهر یوسفیˈ روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص جلوگیری از تخریب…

ˈ منوچهر یوسفیˈ روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص جلوگیری از تخریب باغات و در جهت اجرای صحیح اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، همه دستگاه های اجرایی در شهرستان بروجرد باید برای حفظ اراضی مستعدی که در این شهر وجود دارد تلاش کنند.

وی اضافه کرد: همه دستگاه ها وظیفه دارند تا از تبدیل اراضی کشاورزی و باغات مستعد که پتانسیل خوبی برای کشاورزی و باغداری دارند به اماکن مسکونی و ساخت و سازهای غیرمجاز در این عرصه جلوگیری کنند.

به گفته وی شهرستان بروجرد دارای باغات مستعدی می باشد که نقش مهمی در تلطیف هوا، جذب گردشگران دارد که بخشهایی از آن طی سالهای گذشته توسط سودجویان تخریب شده است.

یوسفی افزود: شهرداری بروجرد به منظور جلوگیری از تخریب باغات و ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر قانونی در غرب بروجرد پایگاهی را در منطقه گلدشت مستقر نموده است.

وی اضافه کرد: این طرح با همکاری و حمایت کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بروجرد انجام شده که با ایجاد این پایگاه نظارت و کنترل دقیقی بر مسئله ساخت و سازهای منطقه گلدشت خواهیم داشت تا مانع از تخریب سرمایه های ملی و طبیعی کشور شویم.

7189

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.