شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار پنجم مرحله نهایی مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاههای کشور عصر امروز  جمعه میان دو تیم پتروشیمی بندرامام و…

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار پنجم مرحله نهایی مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاههای کشور عصر امروز  جمعه میان دو تیم پتروشیمی بندرامام و مهرام تهران و در سالن اندیشه بندر امام برگزار شد که طی آن  تیم پتروشیمی با نتیجه 110 بر 106 در اولین وقت اضافه پیروز شد و به عنوان قهرمانی لیگ برتر دست یافت.

این دیدار در شرایطی برگزار شد که بنا به حکم کمیته انضباطی و به دلیل اتفاقات رخ داده در دیدار سوم این فینال تماشاگران از حضور در سالن محروم شدند اما با این حال بازی جذابیت های خود را داشت و بخصوص در کوارتر چهارم با رقابت نزدیک میان دو تیم پیگیری شد.

نیمه نخست دیدار پنجم فینال از هر لحاظ به سود مهرام بود. این تیم هر دو کوراتر این نیمه را با برتری مطلق خود تمام کرد و اجازه نداد بازیکنان حریف خودنمایی های لازم را در زمین داشته باشند در سه بازی گذشته  که پتروشیمی بندرامام پیروز شده بود گیبسون با گلزنی های خود بیشتری تاثیر را در پیروزی تیمش داشت در حالی که امروز این بازیکن کمترین تاثیرگذاری را در نیمه نخست بازی  داشت.

در مقابل اما مهرام با هماهنگی بازیکنانش و بخصوص صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی که در اوج آمادگی بودند در طراحی حملات و ضد حملات بسیار موفق عمل کردند. در کل نیمه نخست دیدار امروز دو تیم مهرام و پتروشیمی با خطاهای زیاد از سوی بازیکنان دو تیم همراه بود و در نهایت با نتیجه 57 بر 40 به سود مهرام به پایان رسید.

در نیمه دوم اما عملکرد بازیکنان متفاوت از نیمه اول بود و بر همین اساس نتایج متفاوتی هم در هر دو کوارتر این نیمه رقم خورد.

بازیکنان مهرام در کوارتر سوم به دفعات اجازه عبور  بازیکنان حریف از خط دفاعی خود را دادند، کاری که نتیجه آن گلزنی بیشتر شاگردان مهران حاتمی را در پی داشت آنها که در این نیمه کمتر اجازه نفوذ بازیکنان مهرام به زیر حلقه خود را می دادند با این شیوه موفق شدند این نیمه را با اختلاف امتیاز و به سود خود تمام کنند. آنها تلاش خود برای برتری را در کوارتر پایانی وقت قانونی مسابقه هم ادامه دادند اما مهرام برخلاف کوارتر سوم و همچون نیمه اول در این کوارتر موفق در به ثمر رساندن پرتاب های خود شد. همین عملکرد رقابت نزدیک دو تیم در کوارتر چهارم و بخصوص دقایق پایانی این کوارتر را به همراه داشت. دو تیم در این دقایق چندین بار از هم پیش افتادند تا اینکه در نهایت با اکتفا به امتیاز مشابه 20 و ثبت امتیاز 91 در کل جریان بازی این کوارتر را تمام کردند. بلافاصله بعد از اینکه وقت قانونی مسابقه در امتیاز 91 به پایان رسید اولین وقت اضافه میان دو تیم مهرام و پتروشیمی در فینال بسکتبال آغاز شد تا اواسط این وقت دفاع هیچ یک از این دو تیم اجازه نفوذ به بازیکنان تیم دیگری را نداد تا اینکه گیبسون با یک پرتاب دو امتیازی تیم خود را پیش انداخت و از این زمان بود که وقت اجازه وارد جریان گلزنی شد.

با گلزنی گیبسون ، اصلانی و حدادی رقابت دو تیم مهرام و پتروشمی تا امتیاز 95 مساوی پیش رفت تا اینکه بهنام یخچالی از دو پرتاب آزاد خود یکی را وارد سبد کرد و پتروشیمی را با یک اختلاف امتیاز پیش انداخت اما در ادامه کاپیتان مهرام با استفاده مثبت از دو پرتاب آزاد خود باعث برتری تیمش شد.  هر چند گیبسون که از نیمه دوم خیلی بهتر کار کرد با سه پرتاب آزاد تیمش را پیش انداخت و بعد از آن ارسلان کاظمی بود که به بیشتر شدن فاصله امتیازی پتروشیمی با مهرام کمک کرد.(101 بر 97)

در ادامه اما حامد حدادی با دو امتیاز متوالی باعث کاهش اختلاف ایجاد شده شد هر چند خطای غیر ورزشی صمد دوباره موقعیت را در اختیار مهرام قرار داد تا به نوعی این دو امتیاز کسب شده توسط حدادی را جبران کند که آفاق هم از آن بهترین استفاده را برد. وقتی بازی با نتیجه 103 بر 99 به سود پتروشیمی در جریان بود اعلام خطا از سوی حامد حدادی دوباره موقعیت امتیاز آوری را در اختیار پتروشیمی قرار داد و این بار خبازان بود که دو امتیاز به حساب تیمش واریز کرد.

در 14 ثانیه پایانی وقت اضافه ارسلان کاظمی 5 خطائه شد و مهرام هم به یک امتیاز دیگر رسید. اما اینها تاثیر خیلی زیادی در نتیجه نهایی نداشت اما اینها تاثیر زیادی در نتیجه نهایی نداشت چرا که در نهایت این بازی با برتری 110 بر 106 پتروشیمی به پایان رسید.

پتروشیمی با کسب این نتیجه و به واسطه پیروزی در دیدارهای اول، سوم و چهارم فینال برای دومین سال متوالی به عنوان قهرمانی مسابقات لیگ  برتر دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.