دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۰۰

به گزارش خبرنگار مهر، سایه پدر آنقدر بزرگ است که همه چیز را فرا می گیرد و خانواده را زیر چتر حمایت های…

به گزارش خبرنگار مهر، سایه پدر آنقدر بزرگ است که همه چیز را فرا می گیرد و خانواده را زیر چتر حمایت های خود به سر منزل مقصود می رساند و ما امروز می خواهیم از پدرانی بگوییم که شانه هایشان ستون محکمی در برابر تمام سختی های زندگی است، می ایستند و با لبخند خود غم و اندوه را می زدایند و چون یک معلم بزرگ به فرزندانشان بردباری و درست اندیشیدن می آموزد.

پدرانی که بار سنگین اجتماع را بر دوش می کشند و در کنار این بار سنگین تمام سعی خود را می کنند تا به بهترین شکل مسئولیت پدرانه خود در خانواده را هم انجام دهند تا فرزندانشان کمبودی احساس نکنند. این افراد کسانی هستند که دستان دلسوز پدرانه خود را بر سر دیگران می کشند و همانطور که خانواده خود را زیر چتر حمایت دارند افراد جامعه را هم با ارائه بهترین خدمات زیر چتر حمایت خود می گیرند.

تفکیک مسئولیت اداری از مسئولیت های خانوادگی ضروری است

رئیس پلیس راه استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر ضرورت تفکیک قائل شدن میان مسئولیت های کاری و خانوادگی گفت: وظیفه همه پدران است زمانی که در منزل هستیم باید در خدمت خانواده باشیم و وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم.

سرهنگ علیرضا رضوی خبیر با اشاره به اینکه برخی از مواقع بخشی از مسئولیت فرزندان و مدیریت منزل را به همسرم واگذار می کنم و وظیفه همسرم سنگین تر می شود افزود: زمان حضورم در منزل تمام تلاش خود را برای جبران لحظات عدم حضور در جمع خانواده به کار می بندم.

وی با یادآوری این مطلب که شغلش ایجاب می کند به صورت تمام وقت در خدمت مردم باشد حتی وقتی در منزل و کنار خانواده است باید در تعامل با همکارانش باشد خاطر نشان کرد: سعی کردم شرایط کار و موقعیت اجتماعی و نوع نگاهی که به کار دارم را به خانواده خود منعکس کنم و همین امر موجب شده که خانواده با من همراه باشند.

رئیس پلیس راه استان سمنان با تاکید بر اینکه تشریح وضعیت کاری برای خانواده بسیاری از معظلات و گلایه ها را کم رنگ می کند اذعان داشت: باید بپذیریم  ارائه خدمت مشقت هایی را با خود به همراه دارد و با بیان قداست کار و هدفی که به دنبال آن هستیم می توانیم خود و خانواده را به این باور برسانیم که این کار برای جامعه و خانواده مفید است و همین امر انرژی خاصی به انسان می دهد.

رضوی خبیر با اشاره به این مطلب که باید به این موضوع هم توجه کرد که خانواده ما هم مانند خانواده های عادی جامعه هستند و نیاز به رشد دارند ابراز داشت: نگاه خیلی از افراد جامعه به زندگی ماست که چگونه با این شرایط کاری، زندگی می کنیم و خانواده ما را الگوی زندگی خود قرار می دهند.

عدم تداخل مسائل کاری و خانوادگی با برنامه ریزی میسر می شود

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه کارش از دو بعد اورژانس و فوریت دارای اهمیت است گفت: این کار با جان انسانها در ارتباط است و همین امر مسئولیت سنگینی را بر دوش ما گذاشته است.

دکتر محمد اطهری با یادآوری این مطلب که سعی میکند در ساعت اداری طوری برنامه خود را تنظیم کند که مسئولیتش به خوبی انجام شود افزود: معمولا سعی می کنم کاری را که به تاخیر انداختم جبران کنم و به همین دلیل در جلسات گفتگوی خانوادگی صحبت های اهل خانه را می شنوم و شرایط کار خود و دلیل نبودنم را برایشان توضیح می دهم تا در این زمینه توجیح باشند.

وی با تاکید بر این که برنامه ریزی در کارها پیش از فرارسیدن زمان انجام آن نقش موثری در پیشبرد کارها دارد خاطر نشان کرد: نباید از نقش موثر همسران در این گونه مشاغل غافل شد چرا که اگر همسری همراه و آگاه به مسائل در کنار صاحبان این مشاغل نباشد زندگی رو به فنا و زوال پیش می رود.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان با تاکید بر اینکه همیشه سعی می کنم مسئولیت کاریم موجب ناراحتی خانواده نشود تصریح کرد: اگر به فرزندان قولی داده می شود حتما باید به آن عمل کرد چرا که کوتاهی موجب دلخوری و دور شدن اعضای خانواده از هم می شود.

اطهری عنوان کرد: اگر تعهد کاری خود را به خوبی انجام ندهیم اجتماع ضرر می کند و اگر مسئولیت خانواده را هم به درستی متعهد نباشیم خانواده هم که بخشی از اجتماع است ضرر می کند ولی اگر در هر دو بخش نظم را رعایت کنیم  با هیچ مشکلی مواجه نخواهیم شد.

آشنایی فرزندان با اهمیت شغلی پدران راهکاری مناسب برای ایجاد آرامش در خانواده

در ادامه معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان هم در گفتگو با خبرنگار مهر، داشتن برنامه منظم برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات را ضروری دانست و اذعان داشت: شغل ما طوری است که بسیاری از ساعت های غیر اداری و ایام تعطیلات به ویژه ایام نوروز در کنار خانواده نیستم و آن طوری که فرزندان ما انتظار دارند نمی توانیم به نیازهای آنها پاسخ مثبت داده و انتظارات آنها را بر آورده کنیم.

مظفر محمد خانی با تاکید بر اینکه سعی کردم فرزندام را طوری تربیت کنم  که در کارها مستقل باشند ابراز داشت: همین امر باعث شده زمان عدم حضورم در منزل بتوانند کارهای خود را مستقلا یا با کمک گرفتن از بزرگترهایی مانند مادر، عمو و پدربزرگ و … انجام دهند.

وی آشنایی فرزندان با اهمیت شغلی پدران را راهکار مناسبی برای ایجاد مامن آرامش در خانواده یاد کرد و اظهار داشت: 14 سال است که در ایام نوروز نتوانستم خانواده خود را به مسافرت ببرم اما این بدین  معنا نیست که در حق فرزندانم کوتاهی کردم چون با آنها صحبت کردم و الحمدالله خانواده شرایط کاریم را به خوبی درک می کنند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان با اشاره به اینکه باید قول هایی که به خانواده داده می شود عمل کرد ادامه داد: باید خانواده به این باور برسد که خیلی وقت ها بحث اقتصادی مطرح نیست وظیفه انسانی ما حکم می کند که به دیگران کمک کنیم.

عشق و علاقه به کار در کنار انجام مسئولیت پدرانه در خانه معنا پیدا می کند

در ادامه یک آتش نشان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که سعی می کنم زمان حضورم در منزل مسئولیت پدرانه خود را به نحو احسن انجام دهم گفت: عشق و علاقه خاصی به کارم دارم ولی هیچ وقت مسائل کاری را در منزل  مطرح نمی کنیم.

مسعود فیضی پور با تاکید بر اینکه باید بین مسائل کاری و مسائل خانوادگی  تفکیک قائل می شود افزود: اینگونه تداخل ها موجب مشکلات زیادی در خانواده می شود به همین دلیل سعی کردم  اهمیت شغلی خود را برای فرزندانم بازگو کنم و  همین امر موجب شده است که آنها راحتر با شغل من کنار بیایند و مرا درک کنند.

وی با یادآوری این مطلب که سعی می کنم عدم حضور خود را جبران کنم و گاهی مرخصی می گیرم و خانواده را به مسافرت می برم تا نبودنم در تعطیلات را جبران کنم خاطر نشان کرد: می توان شرایط کاری افرادی که مجبورند 15 یا 20 روز را کنار عزیزانشان نباشند برای خانواده بازگو کرد می شود آن ها را الگوی مناسبی برای زندگی قرار داد.

…………………………….
گزارش از اعظم سالار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.