پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۴۸

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه چهار، برنامه پیش روی «دانه» برای بررسی علم جغرافیا در ایران،…

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه چهار، برنامه پیش روی «دانه» برای بررسی علم جغرافیا در ایران، فرصتها و چالش‌های فراروی این علم و تحلیل سهم دانش جغرافیایی ایران در دنیا، میزبان پروفسور “پرویز کردوانی”، پدر علم کویر شناسی ، استاد نمونه دانشگاه تهران و چهره  ماندگار علم جغرافیا است.
 
یاد آور می شود« دانه» اسمي مشتق از مصدر دانستن و مانند زبانه به معناي«يك قطعه دانش»است كه در مسير گفتگوهاي خاص و متفاوت با فعالان عرصه علم و فناوري كشور، مردم را با حقايق علمي و معرفتی آشنا و پرسشهایی نظیر: نقش نخبگان در تولید علم‌ چگونه است؟ فرصتها و تهدیدهای این پدیده در ارتباط با فرآیند توسعه‌ چیست؟ برای تبدیل تهدیدها و آسیب‌هایی که متوجه این روند است، از چه‌ راهکارهایی می‌توان بهره جست؟ رابطه ی متقابل علم با دین در روند توسعه ی علمی کشور چگونه است؟ بررسی و پاسخی کارشناسانه می دهد.
 
گفتنی است برنامه”دانه”در دو بخش گفتگوهای موضوعی که به بحث و بررسی چالشهای پیشرفت و توسعه علمی کشور در حوزه هایی همچون نقشه علمی کشور، نظام آموزش عالی، آینده پژوهی دانش و فناوری، شرکتهای دانش بنیان و همچنین گفتگوهای علمی با اساتید صاحبنظر در حوزه های تخصصی، از شبکه چهار تماشایی است.

انتهای پیام/ اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.