پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۳

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری الاخبار ؛ وزارت علوم و فناوری عراق اعلام کرد:« با وجود چالش های امنیتی…

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری الاخبار ؛ وزارت علوم و فناوری عراق اعلام کرد:« با وجود چالش های امنیتی در کشور و افزایش تلاش های مخرب تروریست ها با هدف به عقب راندن کشور، متخصصان ما موفق شدند شرایط را برای پرتاب اولین ماهواره کشور که به ماهواره «دجله» معروف است فراهم کنند. این ماهواره این پنجشنبه ساعت 7:11:11 به وقت گرینویچ و 10:11:11 به وقت بغداد به فضا پرتاب می شود.»
 در بیانیه وزارت علوم و فناوری عراق آمده است:«ماهواره «دجله» امروز از پایگاه هوایی «یاسنی» در روسیه و با موشک «دنیبر» به فضا پرتاب خواهد شد.»
فؤاد الموسوی معاون اداری وزارت علوم وفناوری عراق پیش از این گفته بود :«اولین ماهواره عراقی با هدف دریافت تصاویر زنده در مدار قرار می گیرد. تصاویر ارسالی این ماهواره برای مطالعات علمی کشور مفید خواهد بود… این ماهواره تا زمان نهایی شدن برخی مقدمات ، ماموریت آزمایشی دارد. ماهواره دجله طرحی با همکاری گروهی از مهندسان عراقی و ایتالیایی است.»

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.