پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۹

معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری از پرداخت تسهیلات بلندمدت به روستائیان با کارمزد 4 درصد خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری از پرداخت تسهیلات بلندمدت به روستائیان با کارمزد 4 درصد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، دکتر ابوالفضل رضوی در مراسم اختتامیه کنگره ملی برگزیدگان فرهنگی هنری روستا و عشایر که در مجتمع تربیت معلم شهید بهشتی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: طبق برآوردهای ما از سال 1353 تاکنون هزینه زندگی روستایی بیش از درآمد آنان بوده است.

وی افزود: دولت این آمادگی را دارد که در صورت مشارکت مردم معادل سه برابر آورده‌های روستائیان به آنان تسهیلات بلندمدت با کارمزد 4 درصد و ضمانت حساب یارانه اعطا کند.

رضوی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای نخبگان، راهگشایی در امور است و شما اینجا جمع شدید تا راهگشای مشکلات روستاها و عشایر باشید. هم اکنون 21 میلیون جمعیت روستائی در کشور وجود دارد و متاسفانه وضعیت معیشت زندگی روستائیان و عشایر مطلوب نیست.

وی تصریح کرد: روستائیان دو ظرفیت و سرمایه بزرگ برای پیشرفت و ارتقاء دارند که یکی از آن‌ها ظرفیت انسانی و دیگری امکانات و پتانسیل‌های موجود در روستاها است که باید به بهترین نحو از آنها بهره برد.

رضوی بیان کرد: متاسفانه تاکنون دولت‌ها در شرکت دادن مردم در فعالیت‌ها خوب عمل نکرده‌اند و همواره بنا داشتند که خودشان این فضا را مدیریت کنند. روستا خاستگاه اقتصاد مقاومتی است. بنا بر تحقیقات انجام شده 60 درصد مهاجرت‌ها از روستا به شهر به دلیل کمی درآمد روستائیان است. ما باید به صورت جدی به دنبال رفع این مشکلات باشیم و همچنین برای رفع تبعیض در خدمت‌رسانی به شهر و روستا قدم برداریم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *