دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۶

شهرکهای صنعتی هرمزگان به سرمایه گذاران خوشه های صنعتی خرما تسهیلات پرداخت می کند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، مدیرعامل شرکت…

شهرکهای صنعتی هرمزگان به سرمایه گذاران خوشه های صنعتی خرما تسهیلات پرداخت می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان گفت: با امضای تفاهمنامه بین این شهرک‌ها و صندوق مهر امام رضا(ع) در استان به سرمایه‌گذاران تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات با نرخ چهار درصد پرداخت می‌شود.

غلامپور افزود: خوشه‌های صنعتی به ساماندهی و استقرار مجموعه‌ای از صنایع کوچک و متوسط، تشکل‌ها و بنگاه‌های خدماتی در یک رشته صنعتی و یک منطقه جغرافیایی با هدف بهره‌وری بیشتر گفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی به خصوص خرماهای نوبر و مرغوب استان، اجرای طرح خوشه‌های صنعتی خرما افرایش بهره‌وری و استفاده‌ی بهینه از محصول را به‌دنبال دارد.

غلام‌پور تصریح کرد: هرمزگان با داشتن 37 هزار هکتار نخلستان رتبه‌ی سوم سطح زیرکشت و با برداشت تولید 140 هزار تن رتبه‌ی چهارم تولید را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح خوشه‌ی صنعتی فرآورده‌های شیلاتی و شناورسازی از دیگر برنامه‌هایی است که امسال در شهرک‌های صنعتی استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.