یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۸

به گزارش روزشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی استان ˈسید سعید زمانیانˈ در جریان دیداراز بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد…

به گزارش روزشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی استان ˈسید سعید زمانیانˈ در جریان دیداراز بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد بسترسازی برای تحقق مطالبات این قشر را ضروری دانست .

وی اولویت دولت ومجلس شورای اسلامی را رفع دغدغه های حوزه سلامت کشورعنوان کرد وگفت:مجلس شورای اسلامی و دولت در تعاملات خود به دنبال رفع دغدغه های اساسی مردم است که حفظ و ارتقای سطح سلامت ازمهمترین اولویت این تعاملات است.

زمانیان ادامه داد: ارائه خدمات به عشایر ومردم ساکن مناطق کمتر برخوردار ازاولویت های دیگر مجلس ودولت است که درهمین راستا تصمیمات موثری گرفته شده که مردم به زودی شاهد نتایج این تصمیمات می شوند.

وی افزود:با توجه به اینکه ارتقای سطح بهداشت وارائه خدمات دراین حوزه هزینه های زندگی را کاهش و کیفیت زندگی مردم را ارتقا می بخشد مسئولان باید ایجاد زیرساخت های بهداشتی و تقویت این حوزه را مورد توجه ویژه قرار دهند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال وبختیاری نیز دراین بازدید به تشریح بسته های حمایتی دولت در برنامه تحول نظام سلامت پرداخت.

ˈمرتضی هاشم زادهˈ افزود: کاهش پرداختی سهم بیماران، ارتقای هتلینگ بیمارستان ها ، ترویج زایمان طبیعی و رایگان شدن آن، ماندگاری و مقیمی پزشکان و متخصصان در بیمارستان ها ازخدماتی است که تاکنون در استان صد درصد اجرایی شده است .

وی اظهارداشت:براساس نظرسنجی های انجام شده، درصد رضایتمندی مردم از خدمات ارائه شده در مراکز درمانی در مدت اجرای این برنامه نسبت به سال گذشته بیش از 17 درصد افزایش داشته است.

هاشم زاده ارائه بسته خدماتی به بیماران خاص و بی بضاعت را از دیگر خدمات پیش بینی شده توسط دولت در برنامه تحول نظام سلامت برشمرد و افزود: تاکنون ابلاغی از سوی وزارت بهداشت برای اجرای این خدمت به دانشگاه ارائه نشده است .

وی ادامه داد: در استان 40 خانه بهداشت احداث می شود و سایر خانه بهداشت ها نیز استانداردسازی می شود.

8125/558/: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.