شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۱

حسین راغفر عصرجمعه در برنامه مناظره شبکه یک سیما با محور سبد حمایتی دولت، افزود: پرداختن به مساله محدود و جزیی حمایت های…

حسین راغفر عصرجمعه در برنامه مناظره شبکه یک سیما با محور سبد حمایتی دولت، افزود: پرداختن به مساله محدود و جزیی حمایت های یارانه ای بصورت سبد کالا وقتی منطقی خواهد بود که در یک سیاست گسترده تر اقتصادی یا حمایت های اجتماعی باشد.

وی تصریح کرد: هدف اصلی پرداخت یارانه ها حفظ عزت نفس و کرامت انسان ها است که در شیوه سبد کالا به این موضوع خدشه وارد شد.

راغفر خاطرنشان کرد: روش مناسب پرداخت به خانوارها باید در بستر بزرگتری دیده شود. پرداخت یارانه نقدی خطایی بزرگ بود که تاکنون 140 هزار میلیارد تومان از منابع کشور اتلاف و وضعیت مردم به دلیل تورم و آسیب به تولید به مراتب بدتر شده است.

وی تاکید کرد که پرداخت نقدی می تواند موجب رونق بازار اعتیاد شود و مطالعات نشان می دهد افزایش قیمت کالاهایی مانند سیگار باعث کاهش مصرف آن در طبقات پایین جامعه می شود و پرداخت یارانه نقدی می تواند این خانوارها را برای مصرف سیگار تشویق کند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر توجه دولت به حقوق اساسی مردم در قانون اساسی، یکی از این حقوق را اشتغال نام برد که با دادن سبد کالا به مردم توهین می کنیم اما می توان با تغییر پرداخت یارانه در مسیر سرمایه گذاری در بخش های مولد کشور برای جامعه شغل ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد دولت اگر به تعهدات خود در قانون اساسی عمل کند می تواند در جامعه موفق تر باشد.

سی و پنجمین برنامه مناظره شبکه یک سیما امروز با حضور کارشناسان و صاحبنظران به موضوع سبد حمایتی دولت پرداخت.

کدام راه را برای تامین امنیت تغذیه خانواده های نیازمند کارآمدتر می دانید؟ 1.ارائه سبد کالا 2.ارائه بن مواد غذایی و 3. پرداخت نقدی ، سوال نظرسنجی این هفته برنامه مناظره است.

سیام(3)**9103**1561

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.