دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۰

حمیدرضا الوند در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد ترخیص کودکان تحت پوشش سازمان بهزیستی، گفت: فرزندانی که برای تشکیل زندگی مستقل از…

حمیدرضا الوند در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد ترخیص کودکان تحت پوشش سازمان بهزیستی، گفت: فرزندانی که برای تشکیل زندگی مستقل از سازمان بهزیستی ترخیص می شوند کمک هزینه ای به آنها اعطا می شود که سال گذشته این مبلغ 11 میلیون تومان بود که 7 میلیون آن از بودجه های ملی و 4 میلیون نیز از بودجه استانی تامین می شد، اما امسال بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این مبلغ افزایش یافته و به 18 میلیون تومان رسیده است.

وی تاکید کرد: 14 میلیون تومان این اعتبار در سال جاری از اعتبارات ملی و 4 میلیون تومان نیز از اعتبارات استانی تامین می شود و همچنین علاوه بر این مبلغ ودیعه مسکن نیز به آنها اختصاص داده می شود.

الوند با اشاره به اینکه فرزندان برای ترخیص از سازمان بهزیستی باید از لحاظ اقتصادی درآمدی داشته باشند، گفت: برخی از کودکان به دلیل ازدواج، برخی به دلیل توانمندی هایی که دارند و همچنین اشتغال از جرخه حمایت سازمان خارج می شوند.

مدیر کل امور کودک و نوجوان سازمان بهزیستی تاکید کرد: سال گذشته 500 نفر از کودکان تحت پوشش برای تشکیل زندگی مستقل از سازمان بهزیستی خارج شده اند که به تمامی این افراد کمک های لازم ارائه شد.

وی در مورد نظارت پس از ترخیص نیز گفت: به مدت 5 سال نظارت مستمر به نحوه زندگی و فعالیت های فرزندان پس از ترخیص از سوی مددکاران سازمان بهزیستی انجام می شود و طی این مدت در صورتی که این افراد به مشکلی برخورد کنند، سازمان در جهت رفع آن اقدام خواهد کرد.

الوند همچنین در مورد شرایط ترخیص کودکان تحت پوشش نیز اظهار داشت: در تمامی استانها کمیته ترخیص تشکیل می شود و بر اساس دستورالعمل های موجود کودکان واجد شرایط می توانند از چرخه پوشش بهزیستی خارج شوند که این شرایط مانند داشتن بهداشت روانی، جسمانی، اجتماعی، توانمندی های اقتصادی و … است و سپس کمیته در مورد افراد واجد شرایط تصمیم گیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.