جمعه، ۲۸ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۲

فرماندار بردسکن گفت: پرسش نامه‌های کاغذی در سرشماری کشاورزی حذف شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، محمداسماعیل یعقوب‌زاده در…

فرماندار بردسکن گفت: پرسش نامه‌های کاغذی در سرشماری کشاورزی حذف شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، محمداسماعیل یعقوب‌زاده در جمع آمارگیران طرح سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان‌های بردسکن و خلیل‌آباد با اشاره به اهمیت سرشماری در حوزه‌های مختلف گفت: داشتن آمار و اطلاعات دقیق برای تصمیم گیری و تصمیم سازی هر جامعه‌ای نیاز است و این مهم می‌تواند شاه کلید حل مشکلات هر دستگاه و منطقه و کشوری باشد.

وی افزود: برای اولین بار در چهارمین دوره طرح سرشماری عمومی کشاورزی پرسش نامه‌های کاغذی حذف و تمامی اطلاعات بهره‌برداران از طریق تبلت ثبت می‌شود.

وی از ماموران سرشماری خواست در هنگام گرفتن آمار و اطلاعات از بهره‌برداران سعه صدر و با دقت نسبت به آن اقدام کنند.

فرماندار بردسکن با بیان این‌که بیش از 90 درصد جمعیت شهرستان بردسکن به نوعی در بخش کشاورزی فعالیت دارند، گفت: اقتصاد مردم منطقه برپایه کشاورزی است و در اجرای این طرح مسئولیت آمارگیران بسیار سخت و حساس است که می‌طلبد در شیوه آمارگیری و گرفتن اطلاعات به بهترین نحو ممکن عمل شود.

یعقوب‌زاده اظهار داشت: اگر اهمیت طرح سرشماری عمومی کشاورزی بیشتر نباشد کمتر از طرح سرشماری نفوس و مسکن نیست که می‌طلبد ماموران تمام توان خود را برای بدست آوردن آمار و اطلاعات دقیق از بهره برداران بکار ببندند.

هم‌چنین علی حاجی‌نژاد کارشناس فنی اجرایی چهارمین دوره طرح سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان بردسکن گفت: دراجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی، آمارگیران در 9 آیتم شامل زراعت، باغداری، کرم ابریشم، پرورش زنبور عسل، دام سبک و سنگین و ماهی و گلخانه نسبت به ثبت آمار و اطلاعات بهره‌برداران اقدام خواهند کرد.

حاجی‌نژاد تعداد بهره‌برداران بخش کشاورزی شهرستان بردسکن را بیش از 14 هزار نفر اعلام کرد و گفت: این طرح از پنجم مهرماه به مدت 44 روز همزمان با سراسر استان خراسان رضوی در شهرستان بردسکن نیز اجرا می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.