سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۲:۰۵

همزمان با فرارسیدن اول مهر و بازگشایی مدارس، در مراسمی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش، استاندار سمنان، فرماندار سمنان و جمعی…

همزمان با فرارسیدن اول مهر و بازگشایی مدارس، در مراسمی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش، استاندار سمنان، فرماندار سمنان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و دانش آموزان و فرهنگیان، زنگ مهر و مقاومت در مدارس استان سمنان نواخته شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان در مراسم بازگشایی مدارس که در مجمتع آموزشی حکیم الهی سمنان برگزار شد، گفت: حدود 102 هزار دانش آموز در مدارس استان سمنان مشغول به تحصیل هستند که بیش از 32 هزار نفر از آنها یعنی حدود یک سوم تعداد دانش آموزان کل استان سمنان در مرکز استان تحصیل می‌کنند.

رضایی از وجود 205 فضای آموزشی در شهرستان سمنان خبرداد و گفت: از این تعداد حدود 60 درصد آنها قدیمی و تخریبی هستند.

وی همچنین افزود: تعداد نوآموزان مقطع پیش دبستانی در شهرستان سمنان، 2438 نفر، تعداد دانش آموزان مقطع ابتدایی 16 هزار و 500 نفر است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان ادامه داد: حدود 5100 دانش آموز در مقطع متوسطه راهنمایی، 7700 نفر در مقطع متوسطه دوم دبیرستان و 250 دانش آموز نیز در مدارس استثنایی مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش ایسنا، اجرای سرود، اجرای موزیک، برافراشتن پرچم، تجلیل از خیرین مدرسه ساز و … از برنامه های آیین بازگشایی مدارس در استان سمنان بود.

هرساله پرسش مهر از سوی رئیس جمهوری اسلامی ایران مطرح و دانش آموزان و فرهنگیان کشور می‌توانند در این پرسمان سراسری شرکت کنند.

امسال نیز دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در پیام خود به مناسبت بازگشایی مدارس آورده است: برای این‌که سنت نیکوی سال‌های پیش زنده بماند از دانش آموزان عزیز می‌پرسم: عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبرو است، هر کدام از ما چگونه از آب‌های ایران می‌توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟

به گزارش ایسنا؛ همچنین در کنار پرسش مهر رئیس محترم جمهوری، استاندار سمنان نیز دو پرسش را برای دانش آموزان و فرهنگیان استان مطرح کرد.

محمد وکیلی پرسش نخست خود را به انتظارات دانش آموزان از دولت تدبیر و امید اختصاص داده و پرسیده است: چه انتظاراتی از دولت تدبیر و امید دارید؟ و در پرسش دوم نیز آورده است: استان سمنان باید چه جایگاهی در کشور داشته باشد و راه رسیدن به آن جایگاه چیست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.