شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۱۳

ˈحسن اعرابی مقدمˈ در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: پس از بروز حادثه برای هواپیمای متعلق به شرکت آسمان در…

ˈحسن اعرابی مقدمˈ در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: پس از بروز حادثه برای هواپیمای متعلق به شرکت آسمان در مسیر مشهد – زاهدان، به شرکتهای هواپیمایی اعلام کردیم که باند فرودگاه باز است اما در استریپ پروازی مانعی وجود دارد.

وی افزود: محدودیت برای فرود و پرواز هواپیماها در فرودگاه زاهدان وجود دارد اما این فرودگاه بسته نیست و در مورد پرواز هواپیماها، شرکتهای مربوطه باید تصمیم گیری کنند که آیا اجازه پرواز به هواپیماهایشان می دهند یا خیر.

مدیر کل فرودگاههای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ما اعلام کردیم که یک مانع کنار باند است، هواپیماها باید بر همین اساس و با درنظر گرفتن این موضوع پرواز کنند.

اعرابی افزود: در زمان حاضر یک هوایپما متعلق به نیروی انتظامی در حال تدارک پرواز و یک هواپیمای دیگر متعلق به ایران ایرتور در فرودگاه زاهدان آماده پرواز است که تصمیم برای پرواز به خودشان واگذار شد که این هواپیما نیز در حال سوار کردن مسافران است و احتمالا بزودی پرواز خواهند کرد.

وی ادامه داد: پیگیریهای لازم برای اجرای عملیات انتقال هواپیمای حادثه دیده در حال انجام است و با رسیدن جرثقیل این هوایپما به مکانی امن منتقل می شود تا باند فرودگاه بطور کامل باز شود.

به گزارش ایرنا، هوایپمای شرکت آسمان در مسیر مشهد – زاهدان ظهر امروز بر اثر باز نشدن چرخ عقب پس از حدود یک ساعت چرخیدن در آسمان زاهدان برای تخلیه سوخت، به زمین نشست که با مهارت خلبان و همکاری عوامل باند فرودگاه، خوشبختانه تلفات جانی در بر نداشت.

به گفته ˈرسول راشکیˈ مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در این حادثه تنها 9 نفر از مسافران دچار جراحت سطحی شدند که به صورت سرپایی درمان و مرخص شدند.

ˈابوالفضل باقرنیاˈ قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در سیستان و بلوچستان و مدیر کل حوزه شمال استان نیز در گفت و گو با ایرنا از سرعت عمل و همکاری ستاد مدیریت بحران و عوامل فرودگاهی که در کنار مهارت خلبان از حادثه دلخراش جلوگیری کرد، تقدیر و تشکر کرد.

ک/3

653/2729

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.