شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۶

اورژانس هوایی تبریز همزمان با 14 استان بحران‌خیز کشور، امروز افتتاح شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌شرقی، راه اندازی 14…

اورژانس هوایی تبریز همزمان با 14 استان بحران‌خیز کشور، امروز افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌شرقی، راه اندازی 14 پایگاه اورژانس هوایی در استان‌های بحران‌خیز کشور در راستای اجرای یکی دیگر از بسته‌های طرح تحول نظام سلامت، به منظور فراهم‌کردن آرامش خاطر مردم و با هدف کاهش مرگ و میر ناشی از مخاطرات و حوادث جاده‌ای و مقدور ساختن ارائه کمک‌های پزشکی به نقاط دور افتاده و سخت‌گذر صورت گرفت.

از آنجا که انتقال زمینی بیماران دارای برخی از محدودیت‌ها مثل زمان، محدودیت ظرفیت کابین آمبولانس‌ها، تغییرات مکرر سرعت و به ویژه ترافیک است، انتقال هوایی بیماران روش مناسبی در انتقال به موقع مصدومان به مراکز درمانی است.

براساس این گزارش، اجرای طرح امداد اورژانس‌هوایی، نقش مهمی در بهبود میزان بقای بیماران و کاهش آمار کشته‌شدگان تصادفات و سوانح به عنوان دومین عامل مرگ و میر در کشور خواهد داشت و ۱۵۰ هزار کیلومتر راه روستایی و فرعی و مناطق صعب‌العبور را پوشش امدادی خواهد داد.

افتتاح پایگاه‌های اورژانس‌هوایی در شهرهای تهران، تبریز، اهواز، کرمان، کرمانشاه، قم، زاهدان، مازندران، بوشهر، شاهرود، شیراز، اصفهان، قزوین و مشهد صورت گرفت.

به گزارش ایسنا، قدرت انجام عملیات و ماموریت‌های اورژانس‌هوایی از یک‌ساعت بعد از طلوع تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.