شنبه، ۲۶ اردیبهشت ۹۴ - ۰۶:۵۶

به گزارش میهن پست – پرواز از دیرباز یکی از بزرگترین آرزو های آدمی بوده است. با اینکه هواپیما ها و هلیکوپتر ها…

به گزارش میهن پست – پرواز از دیرباز یکی از بزرگترین آرزو های آدمی بوده است. با اینکه هواپیما ها و هلیکوپتر ها و دیگر وسایل نقلیه هوایی بیش از چندین دهه است که در اختیار ماست اما احساس پرواز با یک Jetpack تا یک هواپیما زمین تا آسمان فرق دارد.

در این میان چیزهایی ساخته می شود که در کنار هیجان بسیار بالا اندکی عجیب و غریب و بعضاً خطرناک می باشند.یکی از این وسایل جالب ، عجیب و البته خطرناک JetPack نام دارد که انسان را به بال مجهز کرده و در آسمان به پرواز در می آورد !

پرواز با جت پک در دبی

پرواز با جت پک در دبی

یکی از شناخته ترین چهره ها در زمینه پرواز با استفاده از Jetpack، ایوز راسی، که یکی از معدود اشخاصی است که تجربه مخاطره آمیز پرواز با Jetpack را موقعیت های مختلف و مکان های مختلف تجربه کرده است، به همراه یکی از همکاران خود این بار با پرواز بر روی خیابان ها و در میان ابر آسمان خراش های شهر دبی تجربه ای مهیج به وجود آورده است.

Yves Rossy خلبانی کهنه کار و ماجراجویی جسور با ۵۵ سال سن است که به واسطه پرواز با جت پک و انتشار ویدیوهایی دیدنی از پرواز خود با این وسیله برای خود صاحب اسم و  رسمی شده است.

Large

وی که تاکنون با JetPack در کنار بمب افکن B17 و بر فراز  قله کوه فوجی پرواز کرده اکنون به خاورمیانه آمده و بر فراز آسمان دبی به انجام حرکات نمایشی پرداخته است. هیچ کدام از پرواز هایی که راسی تا کنون انجام داده به اندازه‌ی پرواز اخیر او در آسمان شهر دوبی جذاب و هیجان‌انگیز نیستند.

در این ویدیو که توسط دوربین GoPro نصب شده بر روی کلاه Rossy و فیلم برداران داخل هواپیما با کیفیت ۴K تهیه شده است ، Yves Rossy و Vince Reffet را سوار بر Jetpack بر فراز آسمان دبی مشاهده خواهید کرد که صحنه های بسیار زیبا و دیدنی را خلق کرده است.

این ویدیوی ۱۲ دقیقه ای ابتدا پرواز راسی و دوستش را بر فراز صحرای دبی نشان می دهد اما زمانی هیجان این ویدیو به اوج خود می رسد که آنها با سرعتی برابر با ۱۲۰ مایل بر ساعت ( حدود ۱۹۳ کیلومتر بر ساعت ) بر فراز آسمان شهر دبی به انجام حرکات نمایشی می پردازنده که هر بیننده ای را مجذوب خود می سازد.در ادامه شما را به دیدن این ویدیوی جذاب دعوت می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *