شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۴

فرمانده نیروی دریایی سپاه از استقرار پایگاه‌ هواپیماهای بدون سرنشین این نیرو در شرق، شمال و غرب تنگه هرمز خبر داد و گفت:…

فرمانده نیروی دریایی سپاه از استقرار پایگاه‌ هواپیماهای بدون سرنشین این نیرو در شرق، شمال و غرب تنگه هرمز خبر داد و گفت: پرواز پهپادهای سپاه علاوه بر تنگه هرمز، در شمال خلیج فارس نیز به صورت دائم برقرار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دریادار علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره توانمندی‌های این نیرو در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین، گفت: نیروی دریایی سپاه به صورت مستقل از نیروی هوافضای سپاه، فرماندهی پهپادهایش را برعهده دارد و از انواع مختلف پهپادها با اولویت مراقبت و شناسایی و عملیاتی استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: ما الان در شرق، شمال و غرب تنگه هرمز استقرار پایگاه پهپادی و بر فراز آن پرواز دائم داریم، در منطقه شمال خلیج فارس هم همین روال برقرار است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: روند پهپاد‌های عملیاتی ندسا به این صورت است که از همان موشک‌هایی که روی شناورها و یا سواحل داریم، از روی پهپادها برای زدن اهداف نظامی در دریا استفاده کنیم.

فدوی در خصوص پهپادهای انتحاری نیز گفت: وقتی به فناوری پهپاد دست پیدا کنید، نوع کاربری آن یک تاکتیک است نه یک استراتژی. تاکتیک را فردی که در صحنه عملیات است بنا بر اقتضای شرایط عملیاتی تعیین می‌کند که به عنوان مثال یک پهپاد مانند یک موشک عمل کند.

وی با بیان اینکه موشک‌های کروزی که بر روی این پهپادها نصب می‌شود موشک‌های داخلی است که بر روی شناورهایمان نصب و یا در ساحل از آن استفاده می‌کنیم، افزود: ما الان بر روی شناور، ساحل و بالگردهایمان موشک‌های ضدناو داریم. لذا موشک‌های بُرد متوسطی که قریب به اتفاق نیازمندی‌های ما را تامین می‌کند را می‌توانیم روی پهپادهایمان نیز نصب کنیم و روند آن در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.