چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۲

وزارت دفاع عراق اعلام کرد که برای اولین بار جنگنده‌های نظامی سوخوی روسیه بر فراز آسمان بغداد به پرواز در آمدند. به گزارش…

وزارت دفاع عراق اعلام کرد که برای اولین بار جنگنده‌های نظامی سوخوی روسیه بر فراز آسمان بغداد به پرواز در آمدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز؛ وزارت دفاع عراق لحظاتی قبل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: جنگنده‌های سوخوی ارسالی کشور روسیه به عراق هم اکنون در آسمان بغداد به پرواز در آمده‌اند.

براساس اطلاعات به دست آمده ارتش عراق اکنون با مجهز شدن به شماری از جنگنده‌های سوخوی ساخت روسیه درعملیات سرکوب گروهک تروریستی دولت اسلامی در عراق و شام می‌تواند از این جنگنده‌های نظامی کمک بگیرد.

گفتنی است عراق با اوضاع امنیتی نابسامانی روبه رو است همین مساله دولت نوری مالکی نخست وزیرعراق را بر آن داشت تا با اعلام حالت فوق العاده امنیتی در سراسر کشور برای مقابله با گروه های مسلح داعش وارد عمل شود، داعش سه هفته قبل در یک اقدام سوال برانگیز و با خیانت گروهی از مقامات محلی شهر موصل را به سرعت به تصرف کامل خود در آورد و پیش روی خود را به سمت مناطقی از استان صلاح الدین و دیالی ادامه داد اما نیروهای دولتی عراق به موقع وارد عمل شدند و اجازه ندادند گروه های مسلح تروریست به یشروی خود به دیگر مناطق عراق ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.