دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۵ - ۰۸:۵۹
پرواز موفق‌Airlander‌۱۰ بزرگترین بالون 92 متری جهان

پرواز موفق‌Airlander‌۱۰ بزرگترین بالون ۹۲ متری جهان در حالی مورد استقبال سازندگان و سرمایه‌گذارش قرار گرفت که تا اکنون بالنی به این بزرگی…

پرواز موفق‌Airlander‌۱۰ بزرگترین بالون ۹۲ متری جهان در حالی مورد استقبال سازندگان و سرمایه‌گذارش قرار گرفت که تا اکنون بالنی به این بزرگی و با این مشخصات توسط بشر ساخته نشده است. و به عبارتی دیگر این بالن بزرگترین هواپیمای دنیا خواهد بود که Airlander ۱۰ نام دارد توسط شرکت انگلیسی Hybrid Air Vehicles ساخته شده است.با میهن پست همراه شوید.

پرواز موفق‌Airlander‌۱۰ بزرگترین بالون ۹۲ متری جهان مراحل آزمایش خود را در حالی آغاز کرده که طول این بالن ۹۲ متر و در ساخت آن ۳۸۰۰ متر مکعب هلیم برای پروازی بی نقص بکار رفته است.

این بالن غول پیکر دارای ۴ پروانه برای حرکت رو جلوی که دو پروانه در قسمت عقب آن و یک پروانه در قسمت جلو، سمت راست و دیگر در سمت چپ جلوی هواپیما قرار گرفته است.

بد نیت بدانید که در بالن Airlander ۱۰ از چهار موتور توربو V۸ برای افزایش توان این هواپیمای غول پیکر استفاده شده است. به دلیل به کارگیری فناوری ویژه در Airlander ۱۰ به هنگام بلند شدن از باند ۴۰ درصد به توان نیروی رانشی آن افزوده می شود و عمل برخواستن از زمین را به راحتی انجام می دهدد تا حدی که این بالن Airlander ۱۰ قادر به حمل ۱۰ تن بار است.

با هم در میهن پست تصاویر و ویدیویی از پرواز بالن Airlander ۱۰ را تماشا می کنیم.

منبع: arstechnica

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *