دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، سید داوود موسوی شامگاه دوشنبه در جلسه بررسی پرونده های نزاع تصریح کرد: نزاع خیابانی در استان به ویژه…

به گزارش خبرنگار مهر، سید داوود موسوی شامگاه دوشنبه در جلسه بررسی پرونده های نزاع تصریح کرد: نزاع خیابانی در استان به ویژه در شهرستان اردبیل یک معضل اجتماعی بوده و با افزایش پرونده  همراه است.

وی افزود: در بررسی علل وقوع نزاع مشاهده می شود عوامل جغرافیایی و شرایط آب و هوایی دخیل است و در عین حال آستانه تحمل مردم کاهش یافته است.

موسوی عامل مهم دیگر را مقاومت در مقابل قانون مداری دانست و گفت: مشاهده می شود که مقاومت در مقابل قانونمند بودن یکی از دلایل عمده نزاع های خیابانی شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل در عین حال عوامل فرهنگی را از جمله دلایل وقوع نزاع برشمرد و افزود:  در اغلب نزاع ها بر سر مسائل جزئی درگیری پیش آمده و افراد درگیر به سرعت عصبانی می شوند.

وی تاکید دارد که وظیفه نیروی انتظامی مداخله در وقوع نزاع است و دستگاه های فرهنگی جهت کاهش دامنه‌ آسیب آن مشارکت کنند.

موسوی با بیان اینکه در برخی از نزاع ها به بهانه های کوچک درگیری صورت می گیرد، اضافه کرد: در مقابل قتل و رفتار های خسونت آمیز مشاهده می کنیم که عواقب به مراتب سنگین تری دارد.

وی قانون مداری را رکن اصلی در کاهش نزاع خیابانی دانست و اضافه کرد: فرهنگ سازی دستگاه ها باید به سمت قانون مداری سوق یابد تا اصلا شاهد نزاع و تردد شهروندان عادی در دادسرا ها نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.