جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۸

علي پروين درباره شرايط تيم ملي فوتبال ايران در آستانه آغاز بازي‌هاي جام جهاني گفت: آن طور که مردم فکر مي‌کنند و دل…

علي پروين درباره شرايط تيم ملي فوتبال ايران در آستانه آغاز بازي‌هاي جام جهاني گفت: آن طور که مردم فکر مي‌کنند و دل به صعود تيم ملي بسته‌اند به نظرم خيلي سخت‌تر از اين حرف‌هاست و کار سختي را پيش رو داريم. اميدوارم فقط بازيکنان تيم ملي در جام جهاني خوب بازي کنند و اگر هم باختيم خوب ببازيم.

به نقل از ايسنا، پيشکسوت فوتبال ايران درباره بازي اول مقابل نيجريه نيز گفت: بازي بسيار سختي را مقابل نيجريه در پيش داريم چرا که بازيکنان آن‌ها قدرت بدني بسيار بالايي دارند. به اعتقاد من تيم ما بايد قدرت دويدن در 150 دقيقه را داشته باشد تا بتواند مقابل اين تيم دوام بياورد. همچنين بازي با بوسني نيز بر خلاف آن که عده‌اي آن را راحت تصور مي‌کنند بسيار سخت خواهد بود چرا که اين تيم نيز از بازيکنان بسيار خوبي بهره مي‌برد.

وي گفت: در مقابل آرژانتين نيز اين طور که برخي مي‌گويند ما 5 – 6 گل مي‌خوريم نخواهد بود، به شرط اينکه بازيکنان تيم ملي بازي خود را به نمايش بگذارند. به نظر من مسي در تيم ملي آرژانتين هيچي نيست و نتوانسته مانند باشگاهش در تيم ملي مثمر ثمر باشد. حتي 6-7 بازي آخر او را که در تيم ملي ديدم بازي خوبي به نمايش نگذاشت.

وي درباره عملکرد مسعود شجاعي که مانند او شماره 7 تيم ملي را بر تن دارد، گفت: او حداقل دو تا دريبل مي‌تواند بزند و بد نيست، خوب است.

پروين در پاسخ به اين سوال آيا دوست داشتي هم‌اينک در کنار بازيکنان تيم ملي در جام جهاني حضور داشته باشي يا خير اظهار کرد: از خدا مي‌خواستم در جام جهاني دوباره بازي کنم. البته اگر قرار بود با اين تيم بازي کنم، بايد 5-6 تا تنگش مي‌زديم و بازي مي‌کرديم!

 سرمربي سابق پرسپوليس درباره آخرين خط خورده‌هاي تيم ملي نيز خاطرنشان کرد: به نظر من خلعتبري بايد در تيم ملي مي‌بود. پيام صادقيان هم خيلي حيف شد. به نظر من او تنها کسي بود که مي‌توانست از بازيکنان قدرتمند حريفان در جام جهاني عبور کند.

وي درباره عملکرد کي‌روش نيز گفت: او مربي خوب و درجه يکي است. من هميشه اعتقاد دارم مربيان بزرگ و درجه يکي مانند کي‌روش بايد براي مربي‌گري به ايران بيايند.

پروين در پاسخ به اين سوال که آيا امکانات مورد نظر کي‌روش براي موفقيت در تيم ملي مهيا شد يا خير نيز اظهار کرد: ديگر او هرچه مي‌خواست انجام دادند. وقتي ليگ و جام حذفي را عقب مي‌اندازند، خب اين نشان مي‌دهد که خواسته‌هاي او انجام شد. اگر يک مربي ايراني نيز اين کارها را از فدراسيون مي‌خواست آيا آن‌ها حاضر بودند تن به اين خواسته‌ها بدهند؟

وي که با برنامه ورزش و مردم سخن مي‌گفت، خطاب به بازيکنان تيم ملي گفت: به همه بچه‌ها خسته‌نباشيد مي‌گويم و اميدوارم بازي‌هاي خوبي در جام جهاني به نمايش گذاشته و با آمادگي کامل پاي به اين رقابت‌ها بگذارند. به آن‌ها مي‌گويم هيچ ترس و وحشتي نداشته باشيد چرا که آخر فوتبال يا برد است يا باخت. اما شما سعي کنيد بازي‌هاي خوبي را به نمايش بگذاريد.

پيشکسوت باشگاه پرسپوليس در پايان درباره احترام به پيشکسوتان فوتبال در پرسپوليس گفت: الان هر کجا بگويند پرسپوليس، همه ياد علي پروين مي‌افتند. مگر من بکن‌باوئر ايران نيستم؟ متاسفانه از امثال همايون بهزادي، جاسميان و… استفاده نمي‌کنند چرا که کسي نيست که پيشکسوتان را دوست داشته باشد. وقتي ما را راه نمي‌دهند. آن وقت ما چطور مي‌توانيم رييس پرسپوليس شويم؟ در کشور ما کسي به پيشکسوتان ارزش قائل نيست و آن‌ها را نمي‌خواهد پس ما ديگر کاري نمي‌توانيم بکنيم. من 32 کاپ با تيم‌هاي مختلف در ايران دارم که اگر شما کسي را معرفي کنيد که 5 کاپ در ايران داشته باشد، من به شما جايزه مي‌دهم. 6 کاپ را فقط با پرسپوليس پشت سر هم آورده‌ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.