شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۴

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه اماراتی البیان از طرح جدید اخوان المسلمین برای ایجاد ناامنی های جدید در مناطق مختلف این کشور به…

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه اماراتی البیان از طرح جدید اخوان المسلمین برای ایجاد ناامنی های جدید در مناطق مختلف این کشور به وِیژه قاهره خبر داده است.

بنابراین گزارش، گروه اخوان المسلمین اخیرا با نزدیک شدن به سالگرد برکناری “محمد مرسی” از قدرت در سی ژوئن نشستهای متعددی را برگزار کرده و طرحی برای تحرکات آتی خود تهیه کرده اند.

به ادعای این رسانه اماراتی، مهمترین مسائل مطرح شده در طرح جدید گروه اخوان المسلمین برهم زدن امنیت مصر و ایجاد هرج و مرج و تنش در این کشور است.

بر این اساس، رهبران اخوان المسلمین در حال بررسی اجرایی کردن طرحی در ماه رمضان برای آغاز دوباره تحصن های مردمی در میادین دور از دید ارتش و پلیس مصر به سبک آنچه در میدان رابعه العدویه قاهره رخ داد هستند.

عربستان و امارات از مهمترین حامیان نظامیان مصر و طرح برکناری محمد مرسی از قدرت بودند که توسط عبدالفتاح السیسی اجرا شد، فردی که اخیرا در انتخابات ریاست جمهوری توانست تنها رقیب خود را کنار زده و جای محمد مرسی را بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *