سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، چهل و دومين جلسه علني رسمي چهارمين دوره شوراي اسلامي شهر مشهد ظهر سه شنبه در تالار شورا برگزار…

به گزارش خبرنگار مهر، چهل و دومين جلسه علني رسمي چهارمين دوره شوراي اسلامي شهر مشهد ظهر سه شنبه در تالار شورا برگزار شد و اعضاي شوراي اسلامي شهر مشهد در اين مصوبه مجوز فروش پروژه ” برج جنوب با مساحت 7 هزار و 175 متر مربع را از طریق فراخوان عمومی به بخش خصوصی  تصويب کردند.

مدیر اجرایی پروژه میدان شهدای در خصوص ايجاد مشكل در منظر بصري حرم رضوي توسط برج هاي ميدان شهدا گفت: این دو برج 400 متر با خیابان شیرازی فاصله دارند در نتيجه مشکلی در ارتباط با منظر بصری حرم رضوی ایجاد نمی‌کنند.

وحید برجسته‌نژاد در ارتباط با پروژه ضلع جنوبی میدان شهدای مشهد عنوان كرد: این پروژه در ابتدا برنامه ساخت 28 طبقه داشت که به 19 طبقه کاهش یافت و نرديك به 60 درصد از پروژه شمال و جنوب به فضای سبز اختصاص يافت و يكي از دلايلي كه تعداد طبقات كاهش پيدا كرد بحث اشرافیت و سایه‌اندازی بود.

برجسته‌پور با بیان اینکه در طرح میدان شهدا پروژه‌ها در واقع تکمیل کننده يكديگر هستند، گفت: مبنای ما در این پروژه‌ها ارائه اوراق مشارکت نبوده زیرا اگر این گونه بود باید پروژه را 28 طبقه‌ای می‌ساختیم اما ما این طرح را به 19 طبقه رساندیم و این در صورتی است که ارتفاع طبقات در میدان شهدا به صورت متوسط 12 طبقه است.

مدیر اجرایی میدان شهدای مشهد در ارتباط با اهميت دو برج اضافه كرد: با توجه به اينكه كاربري قالب اين دو پروژه اقامتي است كاركرد اصلي اين دو برج در جدايي و مرزبندي كردن بافت فرسوده از بافت شهري مي باشد.

خلیل موحدی، عضو شورای شهر مشهد در ارتباط با بلند مرتبه سازی در اطراف حرم رضوی، اظهار داشت: بلند مرتبه‌سازی اطراف حرم رضوی توسط سه عالم ديني، آيت الله سبحانی، علم‌الهدی و مکارم شیرازی مورد مخالفت قرار گرفته است و ما نباید اجازه بدهیم پروژه‌های بلند مرتبه در اطراف حرم رضوی ساخته شود.

مجید فاطمی، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در ادامه تصریح کرد: مشکلات بلند مرتبه‌سازی فقط در بحث سایه‌اندازی نیست و بلند مرتبه‌سازی در مباحث دیگری چون اقتصادی و ترافیکی و بسیاری دیگر مشكلات و آسيب هايي را  با خود به همراه دارد.

در اين مصوبه آمده است؛ شهرداري پس از ارائه گزارش اتمام تملك اراضي پروژه به كميسيون امور اقتصادي،سرمايه گذاري و مشاركتها، مي تواند اقدام به برگزاري فراخوان و واگذاري پروژه نمايد.

همچنين در بند هاي 4و 5 اين مصوبه شهرداري مشهد با نظارت كميسيون اقتصادي،سرمايه گذاري و مشاركت مي تواند نسبت به تهاتر و يا معاوضه پروژه با اراضي و مستغلات ارائه شده از سوي خريدار اقدام و در خصوص مسائل ترافيكي پروژه از سازمان حمل و نقل و ترافيك استعلام نمايد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.