دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۴۳

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈمجید کیانپورˈ روز یک شنبه در جریان بازدید از پروژه های عمرانی نیمه تمام شهرهای معمولان و پلدختر…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈمجید کیانپورˈ روز یک شنبه در جریان بازدید از پروژه های عمرانی نیمه تمام شهرهای معمولان و پلدختر ، افزود: برای تکمیل پروژه های نیمه کاره شهرستان پلدختر، یک دوره زمانی حداقل سه ماهه و حداکثر 18 ماهه تعیین شده است.

وی گفت: برای تکمیل و راه اندازی ایستگاه پمپاژ رنگین بان به عنوان یکی از طرح های عمرانی پلدختر، یک میلیارد و 250 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده می شود که این پروژه حداکثر تا سه ماه دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

کیانپور با اشاره به اینکه ایستگاه پمپاژ جایدر نیز که عملیات اجرایی آن از سال 1388 آغاز شده ، اظهار کرد: برای اجرای این طرح تاکنون 140 میلیارد ریال هزینه شده و دارای 35 درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی گفت : در صورت تامین اعتبار موردنیاز ، این طرح تا پایان سال 1395 به بهره برداری خواهد رسید که در زمان بهره برداری آب موردنیاز دو هزار و 500 هکتار اراضی منطقه را تامین خواهد کرد.

وی به اجرای طرح ایستگاه پمپاژ واشیان پلدختر اشاره کرد و گفت: این پروژه از سال 1382 آغاز شده و تا کنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و دراین مدت 90 میلیارد ریال برای آن هزینه شده که با تامین اعتبار موردنیاز، دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

کیانپور افزود: با بهره برداری از این ایستگاه پمپاژ، یک هزار و 250 هکتار از اراضی دیم منطقه به آبی تبدیل می شود .

معاون عمرانی استانداری لرستان در ادامه گفت: عملیات اجرایی ایستگاه پمپاژ روستای چم مهر نیز که از سال 1380 آغاز شده ، 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کیانپور با بیان این که تا کنون 60 میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده ، افزود: در صورت تامین اعتبار برای اجرای شبکه های فرعی سه و چهار که 120 میلیارد ریال است، این طرح به طور کامل در سال 1394 به بهره برداری خواهد رسید .

وی تصریح کرد: با بهره برداری از ایستگاه پمپاژ روستای چم مهر پلدختر حدود یک هزار و 200 هکتار از اراضی دیم منطقه به آبی تبدیل می شود.

معاون عمرانی استانداری لرستان در ادامه به طرح های عمرانی حوزه راه شهرستان اشاره کرد و گفت: قرارداد احداث حدود 30 کیلومتر از مسیر پلدختر – خرم آباد در پنج قطعه برای اجرا با حدود مبلغ 400 میلیارد ریال منعقد شده است.

7272/1625

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *