یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۰

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعدی نقشبندی شامگاه شنبه در جریان تودیع خود، به مشکل شدید کم آبی شهر دیواندره و بسیاری از روستاها…

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعدی نقشبندی شامگاه شنبه در جریان تودیع خود، به مشکل شدید کم آبی شهر دیواندره و بسیاری از روستاها به عنوان یکی از مشکلات اصلی این شهرستان نام برد و افزود: طرح های آبرسانی باید در اولویت طرح های عمرانی مسوولان قرار گیرد.

وی به اجرای تصفیه خانه آب شهرستان دیواندره با 20 درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد و گفت: برای اتمام این طرح نیاز به 90 میلیارد ریال اعتبار است.

وی به تصفیه خانه فاضلاب نیز اشاره کرد و گفت: پیمانکار این طرح عزل شده و قرار است از طربق مشارکت با بخش خصوصی این طرح اجرا شود.

به گفته وی طرح های مربوط به تصفیه خانه آب و فاضلاب با توجه به اینکه نیاز اصلی مردم است باید 20 سال پیش اجرا می شد و اکنون نیز باید با دریافت اعتبارات مورد نیاز تسریع در اجرای این طرح ها شود.

وی با اشاره به مشکل شدید آبرسانی به روستاهای دیواندره نیز گفت: آبرسانی به مجتمع اوباتو با 227 کیلومتر خط انتقال و مجتمع میشاب با 13 روستا در دست اجرا است که باید پیگیری جدی شود.

وی طرح های حوزه راه را نیاز جدی شهرستان دیواندره دانست و با اشاره به بزرگراه کرمانشاه میاندوآب، گفت: 65 کیلومتر این بزرگراه در حوزه شهرستان دیواندره است که برای اجرای این طرح نیاز به اعتبار است.

وی به جاده دیواندره به مریوان نیز اشاره کرد و با تاکید در تسریع اجرای این طرح، گفت: با بهره برداری از این جاده بخشی از بار ترانزیتی از سنندج به مریوان کاسته و از این محور انجام می شود.

وی شهرستان دیواندره را در بخش های کشاورزی، دامپروری و گردشگری بسیار مستعد دانست و گفت: ظرفیت های بالقوه این بخش ها را باید بالفعل کرد.

وی در پایان با آرزوی موفقیت برای فرماندار جدید گفت: در طول دوران خدمتم سیاسی کاری نکردم و صادقانه در سایه تعامل با مردم و همراهی با مسوولان استان و شهرستان آنچه در توان داشتم برای توسعه و آبادانی دیواندره به کار بستم.

در این مراسم با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان از زحمات سه ساله سعدی نقشبندی قدردانی و بهرام فاتحی به عنوان فرماندار جدید دیواندره معرفی شد.ک/3

7346/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.