پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۷

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، ˈمحمد پژمانˈ در نشست هیات مدیره سازمان ملی زمین و…

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، ˈمحمد پژمانˈ در نشست هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در مشهد افزود: نشست های تخصصی در ادارات کل راه و شهرسازی استانها در اجرای قانون زمین شهری، تدوین برنامه های بخش مسکن و زمین، بسترسازی برای اجرای برنامه ها و بررسی و تعیین تکلیف پروژه های قدیمی و مفتوح برگزار می شود.

وی با تأکید بر نقش محوری مردم و زمینه ایجاد رفاه مردم گفت: تمام سیاستهای ما باید مردم محور و شهروند محور باشد و مردم را به عنوان مهمترین مخاطبان خود در این بخش سهیم کنیم.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: در مراکز استانها و بر حسب نیاز در شهرهای مختلف هر استان با تشکیل هیأت مدیره با رعایت قوانین و مقررات مربوط در زمینه زمین و مسکن در محدوده و حریم شهرها برنامه های مختلف اجرا می شود.

وی حمایت از تامین مسکن و زمین، ایجاد مجتمع های مسکونی و شهرک ها، سرمایه گذاری و مشارکت در امر تأمین مسکن در محدوده شهر ها و شهرکها، الگوسازی در زمینه های طراحی شهری، طراحی و اجرای واحد های مسکونی را از جمله برنامه های این نهاد در استانها عنوان کرد.

وی جلب و هدایت منابع مردمی و غیردولتی در چارچوب طرح جامع مسکن و سیاست های ابلاغی دولت و وزارت راه و شهرسازی، نظارت و کنترل بر بازار زمین و مسکن و اعمال تدابیر لازم برای کنترل بهای آن را از دیگر برنامه های مزبور برشمرد.

اعضای هیأت مدیره در این جلسه به بحث و تبادل نظر در باره تدوین برنامه های بخش مسکن و زمین در چارچوب طرح جامع مسکن و سیاست های ابلاغی دولت و وزارت راه و شهرسازی پرداختند و راهکارهای مناسب و قابل انجام برای ارتقای خدمت رسانی به جامعه را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند./1

7489 /664/ 3404

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *