جمعه، ۱۴ مهر ۹۶ - ۱۰:۳۷
پرینتر سه‌ بعدی آشپزی

ساخت پرینتر سه‌ بعدی آشپزی برای پرینت پیتزا در فضا در حالی توسط یک استارتاپ آمریکایی با نام BeeHex اراده شده است که طراحی کرده…

ساخت پرینتر سه‌ بعدی آشپزی برای پرینت پیتزا در فضا در حالی توسط یک استارتاپ آمریکایی با نام BeeHex اراده شده است که طراحی کرده است که پرینتر سه‌ بعدی آشپزی در عرض کمتر از پنج دقیقه برای فضانوردان پیتزا درست می‌کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

با این حال فضانوردان ایستگاه بین المللی فضایی ناسا به زودی می‌توانند با کمک پرینتر سه‌ بعدی آشپزی که طرحی از استارتاپی بنام – بی‌ هکس – است ، پیتزا درست کنند.

به گفته مجری این استارتاپ ، پرینتر سه‌ بعدی آشپزی می‌تواند پیتزاهایی را در ابعاد ۳۰ سانتی‌متر و در عرض کمتر از پنج دقیقه درست کند. به این معنا که دیگر لازم نیست مسافران فضا غذاهای فریز شده و بسته‌بندی‌ شده بخورند.

به عبارتی دیگر این پرینتر سه‌ بعدی آشپزی را از مواد غذایی تازه و بدون گلوتن و با شکل‌های متنوع چاپ می‌کند. برای استفاده از این ربات، فقط باید آن را به یک کامپیوتر وصل کرد و برایش تعیین کرد که از چه خمیر، سس و پنیری پیتزا درست کند.

مهندسان استارتاپ بی‌هکس در خصوص ساخت پرینتر سه‌ بعدی آشپزی می‌گویند:

دلیل انتخاب پیتزا به عنوان اولین غذای این ربات آشپز آن است که پیتزا از مواد لایه‌ لایه درست می‌شود که واقعا مناسب چنین فناوری‌ای است. این پرینتر سه‌بعدی برخلاف فناوری‌های تولیدی معمولی، روی سیستم بادی برای حرکت مواد متکی است.

البته فراموش نشود که بی‌ هکس استارتاپی است که از دل یکی از پروژه‌های ناسا درآمده است و ناسا مبلغ ۱۲۵ هزار دلار برای تحقیق و بررسی چگونگی پرینت سه‌بعدی مواد غذایی صرف کرده است اما این استارتاپ روی جنبه‌های تجاری این دستگاه تمرکز کرده است و قصد دارد از آن در مکان‌هایی مانند فستیوال‌ها، استادیوم‌ها و هایپر مارکت‌ها استفاده کند.

بی‌ هکس به تازگی موفق شده است یک میلیون دلار اعانه جمع‌آوری کند تا بتواند حجم بالای سفارش پیتزا در رستوران‌هایی مثل دومینو و پیتزا هات را مدیریت کند.

[highlight]منبع[/highlight]   zdnet

6 دیدگاه برای “ساخت پرینتر سه‌ بعدی آشپزی برای پرینت پیتزا در فضا ؟”

 1. مینا گفت:

  جالبه !

 2. سما گفت:

  وقت گیره

 3. صفورا گفت:

  باحاله

 4. پور حسن گفت:

  برای همین غذاهای فست فودی خوبه

 5. میترا گفت:

  هر طرحی رو میشه زد یعنی !

 6. قاسمی گفت:

  طرح عالی ای هست
  اگر کسی پولشو داشته باشه اینجا روش سرمایه گذاری بکنی موفقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.