یکشنبه، ۱۶ اسفند ۹۴ - ۱۲:۳۶

پزشکی که ۲۲ دقیقه نفس خود را حبس می کند؟ بله درسا است «استیگ آوال سورینسن»،پزشک و قهرمان دانمارکی، که چهار بار قهرمان…

پزشکی که ۲۲ دقیقه نفس خود را حبس می کند؟ بله درسا است «استیگ آوال سورینسن»،پزشک و قهرمان دانمارکی، که چهار بار قهرمان شیرجه آزاد شده و چندین بار نیز نامش در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.استیگ که این روزها لقب ابر انسان را به او داده اند در جدیدترین کارهای عجیب خود توانسته است که ۲۲ دقیقه را بدون نفس کشیدن در عمق یک متری آب یک استخری بنشیند تا بار دیگر نام خود را در کتاب گینس به ثبت برساند. با مهین پست همراه شوید.

یکی از بازی هایی که در استخر حتما آن را انجام داده اید، مسابقه “نفسگیری” است. در این مسابقه فردی برنده خواهد بود که شش های بهتر و قوی تری دارد. این مسابقه به صورت جهانی نیز برگزار میشود که در آن شرکت کننده ها به دنبال شکستن رکورد جهانی هستند.

“استیگ سورینسن” یک شناگر دانمارکی است که در سال ۲۰۱۰ توانست رکورد جهانی نگه داشتن نفس را در دست بگیرد. رکورد او زمان باورنکردنی ۲۰ دقیقه و ۱۰ ثانیه است که وارد کتاب گینس شد و لقب مرد”شش جادویی” را به او داد.

پزشکی که 22 دقیقه نفس نمی کشد

این مرد بار دیگر توانسته است رکورد قبلی خود را جابه جا کند و حالا رکورد او ۲۲ دقیقه نفسگیری است. این مدت زمان به گفته متخصصین زمانی بسیار عجیب است که نمی توان به راحتی بدست آورد از این رو این مرد یک ابر انسان است.

“استیگ” که مدرک پزشکی عمومی دارد در مسابقات مختلفی نیز تا به حال شرکت کرده است که از جمله آن ها می توان به زیرآبی رفتن در آب های سرد اشاره کنیم. این مرد توانسته است ۷۲ متر به صورت عمودی وارد آب های سر شود و رکورد این بخش را نیز در اختیار دارد.

منبع: biggeststuff

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *