پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، “علی اصغر طهماسبی” در آئین تجلیل از جوانان برتر گلستانی که عصر پنجشنبه در سالن همایش های سازمان صدا…

به گزارش خبرنگار مهر، “علی اصغر طهماسبی” در آئین تجلیل از جوانان برتر گلستانی که عصر پنجشنبه در سالن همایش های سازمان صدا و سیمای گلستان برگزار شد گفت: عصر حاضر، عصر تکنولوژی و ارتباطات و اطلاعات است و در دوران انقلای های تکنولوژیکی به سر می بریم در حالی که در گذشته انقلاب های کشاورزی و صنعتی را پشت سر گذاشته ایم.

طهماسبی با اعلام اینکه در عصر حاضر نمی شود انسداد و محدودیتی ایجاد کرد افزود: فرصتی که امروز در اختیار جوانان است در گذشته در اختیار ما نبود. ما در جنگ با دشمن پیروز شدیم و امروز گوی و میدان در اختیار شما جوانان است.

وی تصریح کرد: من به شما جوانان غبطه می خورم زیرا شما سرمایه های انسانی نظام جمهوری اسلامی هستید و می توانید پرچم دار نظام ولایی باشید و آن را به صاحب اصلی نظام که حضرت مهدی (عج) است بسپارید.

وی خطاب به جوانان گفت: چرا خودتان را باور ندارید و خود را تحمیل نمی کنید؟ شما باید پست های مدیریتی استان و کشور را پر کنید. اطلاعاتی که شما امروز دارید ما در گذشته نداشتیم. شما از تکنولوژی های برتر و روز دنیا استفاده می کنید در حالی که در زمان ما این وسایل وجود نداشتند.

طهماسبی افزود: ما جامعه جوانی داریم و به آن افتخار می کنیم. ما دغدغه های مربوط به جوانان را می شناسیم. امروز در هر کوی و برزن یک دانشگاه وجود دارد که در مجموع 78 واحد دانشگاهی در استان داریم. برخی اوایل انقلاب جوانان نخبه و مبتکر زیادی داریم که باید از ظرفیت آن ها استفاده کنیم.

معاون امور سیاسی و امنیتی استانداری گلستان در ادامه به مشکلات جوانان اشاره کرد و گفت: بیش از 95 درصد از جوانانی که در جلسات هفتگی پیش ما می آیند به دنبال شغل هستند که من باید به نوبه خودم از آن ها عذرخواهی کنم. باید فضایی ایجاد شود که همه دختران و پسران تحصیل کرده شاغل شوند.

علی اصغر طهماسبی با اعلام اینکه معضلات فرهنگی و اجتماعی جامعه مربوط به ظاهر جوانان نیست تصریح کرد: همه جوانان ما فرهیخته و فهیم هستند و نباید به بهانه ظاهرشان با آن ها برخورد کنیم. ایرانی ها در همه جای دنیا فرهنگ و غنی ایرانی – اسلامی را به نمایش می گذارند و نباید به آنها افترا بزنیم.

وی افزود: فرهنگ ما را اختلاس های کلان مخدوش می کند اما متاسفانه برخی ها تحت عنوان “دلواپسی” جوانان ما را نشانه رفته اند.

علی اصغر طهماسبی یادآور شد: در کنار اخبار و اطلاعات که لحظه به لحظه منعکس می شود ممکن است اطلاعات ناصحیح نیز در اختیار جوانان قرار گیرد اما ما هرگز جوانان را در زمین دشمن نمی بینیم.

وی اشتغال، ازدواج و مسکن را 3 دغدغه عمده جوانان نام برد و اضافه کرد: ما به عنوان متولیان اجرایی استان باید دغدغه های جوانان را برطرف کنیم و آن ها را در رشته های مختلف تحصیلی به کارگیری کنیم. آن ها می توانند حتی پست های مدیریت و معاونت اداره ها و سازمان ها را بر عهده بگیرند. مگر ما در دوران جنگ چندساله بودیم که فرماندهی را بر عهده داشتیم؟

طهماسبی تصریح کرد: استراتژی جوانان ما علم آموزی است و نظام می تواند از این ظرفیت استفاده کند. باید باور کنیم که جوانان ما بهتر از جوانان دیروز می توانند جامعه را اداره کنند.

وی در پایان یاداور شد: لازم است نیازسنجی کنیم و خواسته های جوانان را بررسی کنیم که اگر نیازهای جوان برآورده نشود بهای سنگینی را باید در مکان های دیگر بپردازیم. پس بیاییم جوانان را در عمل دریابیم نه در شعار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.