چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۷

رئیس اداره آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست لرستان گفت: 25 درصد کل هزینه تولید کارخانه‎های سیمان صرف تأمین انرژی در کوره‎های پخت…

رئیس اداره آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست لرستان گفت: 25 درصد کل هزینه تولید کارخانه‎های سیمان صرف تأمین انرژی در کوره‎های پخت سیمان می‎شود.

بهمن بیرانوند در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: امروزه حفظ منابع طبیعی، محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی جزئی از اولویت‎های مدیریت کلان هر کشوری بوده و یکی از بهترین روش‎های دفن پسماند، استفاده از آن به عنوان سوخت جایگزین است.

وی اضافه کرد: گرمازایی زیاد پسماندها و قابلیت جایگزینی آنها به عنوان سوخت در صنایعی که احتیاج زیادی به انرژی دارند، از دلایل تبدیل پسماندها به انرژی است.

بیرانوند ادامه داد: 25 درصد کل هزینه تولید کارخانه‎های سیمان صرف تأمین انرژی در کوره‎های پخت سیمان می‎شود که در این راستا استفاده از پسماندها می‎تواند گزینه مناسبی باشد و علاوه بر آن وسیله‎ای برای کاهش استفاده از سوخت‎های فسیلی و آسیب‎های زیست محیطی است که در نهایت باعث کاهش آلاینده‎ها، مصرف سوخت‎های فسیلی(نفت و گاز) و حفاظت از محیط زیست می‎شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *