چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۲۴

مدیر کل اداره استاندارد استان اصفهان گفت: اداره کل استاندارد بر روی طرح و نشان، عیار، وزن و نشانه‌گذاری مصنوعات طلایی چون پلاک‌های…

مدیر کل اداره استاندارد استان اصفهان گفت: اداره کل استاندارد بر روی طرح و نشان، عیار، وزن و نشانه‌گذاری مصنوعات طلایی چون پلاک‌های یادبود، تندیس، مدالیون که به نام عیار 995 در بازار عرضه می‌شود نظارت و کنترل دارد که باید در این زمینه تمامی جوانب رعایت شده باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا- منطقه اصفهان، غلامحسین شفیعی با اشاره به این‌که اخیرا پلاک‌هایی در بازار طلای اصفهان به نام پارسیان با عیار 995 به فروش می‌رسد که از سوی استاندارد مورد تایید قرار نگرفته است، ادامه داد: در مصنوعات طلایی چون پلاک‌های یادبود، تندیس، مدالیون که به نام عیار 995 در بازار عرضه می‌شود نیاز به تاییدیه استاندارد است.

وی افزود: در ساخت این مصنوعات اداره استاندارد بر روی طرح و نشان، عیار، وزن و نشانه‌گذاری نظارت و کنترل دارد که باید در این زمینه تمامی جوانب رعایت شده باشد.

وی با اشاره به این‌که اداره استاندارد بر روی هرگونه محصولی که با عیار 995 تولید می‌شود حساسیت ویژه دارد، تصریح کرد: عیار 750، 833 و 916 به ترتیب قیراط آن 18،20 و 22 است که عیار 995 صرفا در خصوص مصنوعات تولیدی خاص با ماهیت هنری یا فرهنگی خواهد بود.

شفیعی با اشاره به این‌که عیار آلیاژ پلاتین بر حسب قسمت در هزار 850،900 و 950 است، ادامه داد: عیار آلیاژ پالادیم نیز500 تا950 است و عیار آلیاژ نقره نیز840،900 و 925 بر حسب قسمت در هزار است.

مدیرکل اداره استاندارد استان اصفهان گفت: برای درج هرگونه طرح و نشان طلا بایستی در کمیته نظارت طلای استان تصمیم گرفته شود و به تایید این کمیته برسد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.