دوشنبه، ۱۰ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۵

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: 42 واحد مسکونی که در قالب واحدهای مبله اجاره داده می‌شد، با دستور مقام قضایی…

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: 42 واحد مسکونی که در قالب واحدهای مبله اجاره داده می‌شد، با دستور مقام قضایی و همکاری اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی پلمب شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه فارس، رمضان امینی افزود: متأسفانه علیرغم تذکرات و اخطارهای مکرر واطلاع‌رسانی‌های انجام شده در خصوص دیوارنویسی‌های غیرمجاز تحت عنوان منزل مبله عده‌ای با نادیده گرفتن قوانین و مقررات و اصرار بر ادامه فعالیت‌های غیرمجاز خود همچنان به فضاها و تأسیسات شهری آسیب می‌رسانند.

وی ادامه داد: این افراد علاوه بر مخدوش نمودن سیما و منظر شهر خسارت‌های فراوانی به اموال عمومی شهر و همچنین اموال اختصاصی شهروندان وارد می‌آورند به گونه‌ای که تاکنون برای پاکسازی دیوارها از این نوشته‌ها و تبلیغات غیرمجاز هزینه‌های زیادی صرف شده به نحوی که تا پایان تیرماه بیش از 4 میلیارد و 500 میلیون ریال برای پاکسازی شهر هزینه شده است.

امینی تاکید کرد: شهرداری با اجاره دادن منازل در چهارچوب قوانین و مقررات مربوطه کاملاً موافق است و آنچه که شدیداً مورد اعتراض شهروندان، مسئولان، مسافران و گردشگران است اقدامات خلاف قانون و ناصوابی است که در زمینه تبلیغات غیرمجاز صورت می‌گیرد و اینگونه تبلیغات هویت فرهنگی و مذهبی شهر را نیز نشانه گرفته است.

وی اضافه کرد: تاکنون تعداد 304 شماره تلفن همراه اول و ایرانسل با دستور مقام قضایی و همکاری شرکت‌های مربوطه قطع شده است.

معاون اجرایی و خدمات شهری گفت: متأسفانه قطع تلفن کاملاً بازدارنده نبوده و حجم خسارت‌ها و اقدامات انجام شده به قدری بود که ناچار به تحت پیگرد قراردادن مسببان و عاملان این اقدامات و پلمب مراکز و منازل شدیم و تا تاریخ 93.06.07 تعداد 42 واحد مسکونی که بصورت غیرقانونی به منازل مبله تبدیل شده‌اند با دستور مقام قضایی و همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی پلمب شده است.

این مقام مسئول افزود: تعدادی از پلمب‌ها نیز توسط افراد متخلف شکسته و فک شده‌اند که این رفتار خود نشانه قانون‌شکنی و بی‌توجهی عاملان به حقوق شهروندان و نقض قوانین و مقررات است که یقیناً این افراد تحت پیگیرد قضایی قرار می‌گیرند و باید پاسخگوی این رفتار خلاف قانون و قاعده خود باشند.

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز ضمن قدردانی از رئیس کل دادگستری فارس، دادستان شیراز و فرمانده نیروی انتظامی استان، عزم مسئولان در برخورد با این موضوع را جدی دانست و تاکید کرد: در کنار اقدامات و فعالیت‌های اعلام شده موضوع پاکسازی شهر نیز در دستور کار قرار دارد.

وی از تمامی شهروندان، مالکان و کسانی که تصمیم دارند منازل خود را اجاره دهند درخواست کرد که از طریق مجاری قانونی اقدام کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *