پلمب 42 واحد مسکونی در شیراز

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: 42 واحد مسکونی که در قالب واحدهای مبله اجاره داده می‌شد، با دستور مقام قضایی و همکاری اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی پلمب شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه فارس، رمضان امینی افزود: متأسفانه علیرغم تذکرات و اخطارهای مکرر واطلاع‌رسانی‌های انجام شده در خصوص دیوارنویسی‌های غیرمجاز تحت عنوان منزل مبله عده‌ای با نادیده گرفتن قوانین و مقررات و اصرار بر ادامه فعالیت‌های غیرمجاز خود همچنان به فضاها و تأسیسات شهری آسیب می‌رسانند.

وی ادامه داد: این افراد علاوه بر مخدوش نمودن سیما و منظر شهر خسارت‌های فراوانی به اموال عمومی شهر و همچنین اموال اختصاصی شهروندان وارد می‌آورند به گونه‌ای که تاکنون برای پاکسازی دیوارها از این نوشته‌ها و تبلیغات غیرمجاز هزینه‌های زیادی صرف شده به نحوی که تا پایان تیرماه بیش از 4 میلیارد و 500 میلیون ریال برای پاکسازی شهر هزینه شده است.

امینی تاکید کرد: شهرداری با اجاره دادن منازل در چهارچوب قوانین و مقررات مربوطه کاملاً موافق است و آنچه که شدیداً مورد اعتراض شهروندان، مسئولان، مسافران و گردشگران است اقدامات خلاف قانون و ناصوابی است که در زمینه تبلیغات غیرمجاز صورت می‌گیرد و اینگونه تبلیغات هویت فرهنگی و مذهبی شهر را نیز نشانه گرفته است.

وی اضافه کرد: تاکنون تعداد 304 شماره تلفن همراه اول و ایرانسل با دستور مقام قضایی و همکاری شرکت‌های مربوطه قطع شده است.

معاون اجرایی و خدمات شهری گفت: متأسفانه قطع تلفن کاملاً بازدارنده نبوده و حجم خسارت‌ها و اقدامات انجام شده به قدری بود که ناچار به تحت پیگرد قراردادن مسببان و عاملان این اقدامات و پلمب مراکز و منازل شدیم و تا تاریخ 93.06.07 تعداد 42 واحد مسکونی که بصورت غیرقانونی به منازل مبله تبدیل شده‌اند با دستور مقام قضایی و همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی پلمب شده است.

این مقام مسئول افزود: تعدادی از پلمب‌ها نیز توسط افراد متخلف شکسته و فک شده‌اند که این رفتار خود نشانه قانون‌شکنی و بی‌توجهی عاملان به حقوق شهروندان و نقض قوانین و مقررات است که یقیناً این افراد تحت پیگیرد قضایی قرار می‌گیرند و باید پاسخگوی این رفتار خلاف قانون و قاعده خود باشند.

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز ضمن قدردانی از رئیس کل دادگستری فارس، دادستان شیراز و فرمانده نیروی انتظامی استان، عزم مسئولان در برخورد با این موضوع را جدی دانست و تاکید کرد: در کنار اقدامات و فعالیت‌های اعلام شده موضوع پاکسازی شهر نیز در دستور کار قرار دارد.

وی از تمامی شهروندان، مالکان و کسانی که تصمیم دارند منازل خود را اجاره دهند درخواست کرد که از طریق مجاری قانونی اقدام کنند.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*