پنجشنبه، ۱۶ فروردین ۹۷ - ۱۱:۲۶
پلیس اسب سوار

پلیس اسب سوار و این که چرا هنور پلیس بعضی از کشورها اسب سوار می شود ، شاید سوالی باشد که شما نیز…

پلیس اسب سوار و این که چرا هنور پلیس بعضی از کشورها اسب سوار می شود ، شاید سوالی باشد که شما نیز برای دانشتن پاسخ آن کنجکاو باشید. بنابراین و با توجه به پیشرفت ها حوزه ی امنیت در اکثر کشورهای و بخصوص کشورهای پیشرفته ، هنوز بخشی از نیروهای پلیس ،آن هم در داخل شهر ها برای تردد و نظارت از اسب استفاده می کنند ؟ برای پاسخ به این شوال در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این باور وجود دارد که در شرایطی پلیس مجبور به حضور در مکان خاصی است ، مردم احساس می کنند که پلیس اسب سوار مهربان تر و دوستانه تر از پلیسی به نظر می رسند که درون ماشین نشسته است، به همین دلیل به آن ها نزدیک می شوند و با آن ها صحبت می کنند.

و البته مهمتر این که چرا هنور پلیس اسب سوار در بعضی از کشورها وجو دارد ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هر کشوری تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا با تجهیز پلیس به جدیدترین ابزارها و امکانات امنیت شهروندان خود را تأمین کند. در حالی که در زمان های قدیم نیروهای پلیس فقط مجهز به اسلحه بودند، این روزها پلیس در کشورهای مختلف جهان، به ابزارهای پیشرفته ای مانند میکروفون، بادی کمرا و … مجهز شده اند.

پلیس اسب سوار

پلیس اسب سوار در ایران

با وجود پیشرفت های اقتصادی و نظامی برخی کشورها، هنوز هم پلیس اسب سوار را که در آن نیروها در وسط شهر سوار بر اسب می شوند، حفظ کرده اند؛ مثل پلیس نیویورک، لندن، برلین و به تازگی در ایران و البته در بسیاری از شهرهای پیشرفته ی دیگر در دنیا …

آیا تا به حال از خود پرسیده اید، چرا در خیابان های این شهرهای بزرگ پلیس اسب سوار به چشم می خورد، در حالی که ممکن است این روش بسیار کهنه و قدیمی به نظر برسد؟!

بنابراین هنوز دلایل مختلفی برای حضور پلیس اسب سوار در خیابان های اکثر کشورهای دنیا وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پلیس اسب سوار

پلیس اسب سوار در لندن

دید بهتر برای کنترل جمعیت : می توان گفت که این مهمترین دلیل اصلی دیده شدن پلیس اسب سوار در شهرهای بزرگ است. اسب گستره و چشم انداز وسیعی به پلیس می دهد و او می تواند به راحتی در میان جمعیت تحرک داشته باشد و با سهولت زیادی تجمعات را متفرق کند. اغلب پلیس سواره نظام کشورها برای متفرق کردن شورش های پس از مسابقات و اتفاقات ورزشی به کار گرفته می شوند.

احتیاط و ترس ذاتی انسان ها از اسب ها و هر چیز بزرگ و حجیمی باعث می شود تا افراد به سرعت از جلوی اسب ها کنار بروند، به همین دلیل متفرق کردن به وسیله ی اسب ها آسان است؛ بر خلاف ماشین پلیس که به دلیل ارتفاع کم ممکن است مورد آسیب اعمال آشوبگرانه قرار گیرند.

پلیس اسب سوار

پلیس اسب سوار در نیویورک

مانور آسان در بین جمعیت : اسب ها می توانند به آسانی حتی در خیابان های باریک هم حرکت کنند، در حالی که ماشین ها برای ورود به هر مکانی محدودیت دارند. اسب ها بی سر و صداتر هستند و در ترافیک هم نمی مانند.
جستجو و نجات با قدرتی بیشتر : نیروهای پلیس سواره نظام برای اجرای عملیات جستجو و نجاتی که ساعت ها به طول می انجامد، به ویژه در مناطقی که امکان رسیدن ماشین به آنجا نیست استفاده می شوند.

کنترل اوضا : پلیس اسب سوار دارای مزیت بیشتری است. پلیسی که سوار بر اسب است قدرت اشراف بیشتری داشته و می تواند اوضاع را مؤثرتر کنترل کند. به همین دلیل پلیس اسب سوار گزینه ی اول در خیابان های شلوغ است.

پلیس اسب سوار

پلیس اسب سوار در برلین

تاریخ و فرهنگ : اسب ها به طور قابل توجهی در تاریخ، سنت و فرهنگ بسیاری از کشورها ادغام شده اند. مثل اسکاتلند، سوئد و …استفاده از اسب ها نه تنها می تواند کمک به نیروهای پلیس باشد بلکه می تواند اشاره ای به فرهنگ و تاریخ ملل هم داشته باشد.
احساس صمیمانه با مردم : براساس گزارش منتشره در سایت ساینس مردم بر این باورند که نیروهای پلیس سوار بر اسب مهربان تر و دوستانه تر از پلیسی به نظر می رسند که درون ماشین نشسته است، به همین دلیل به آنها نزدیک می شوند و با آنها صحبت می کنند.

4 دیدگاه برای “پلیس اسب سوار ؛ چرا هنور پلیس در بعضی از کشورها وجود دارد ؟”

 1. محسن گفت:

  واقعا برام سوال بود

 2. رسولی گفت:

  کاش ایران هم اینجوری بشه

 3. فائقه گفت:

  اینجوری حس صمیمیت بین پلیس و مردم بیشتره

 4. راضیه گفت:

  یکم عجیب و غریبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *