دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۴

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وبدا)، دکتر سید حسن هاشمی در جلسه مشترک…

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وبدا)، دکتر سید حسن هاشمی در جلسه مشترک صبح امروز وزارت بهداشت و پلیس در خصوص مدیریت پیشگیری از جرائم در حوزه پزشکی و قاچاق دارو در وزارت بهداشت این مطلب را اعلام کرد.

وی با اشاره به این که ثمره تلاش های نیروهای انتظامی، امروز امنیت را برای کشور فراهم کرده است، گفت: دستگاهی مانند وزارت بهداشت که مسوولیت تامین سلامت و آرامش مردم را به عهده دارد، در ماموریت هایش به طور قطع به کمک پلیس نیازمند است.

وزیر بهداشت با اشاره به این که در بحث قاچاق دارو ضرورت این همکاری ها بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: در حال حاضر داروهای روانگردان، مواد مخدر و افیونی بلای دائمی و روزافزون در بین مردم شده و زمینه بروز بسیاری از بیماری ها بخصوص ایدز را در جامعه فراهم می کند.

هاشمی با تاکید بر افزایش برخوردهای قانونی با منابع قاچاق دارو و افزایش پیگیری ها در این حوزه افزود: قاچاق دارو علل زیادی دارد و تا به حال در این حوزه پیشگیری های لازم صورت نگرفته و این در حالی است که هرچقدر دارو گرانتر باشد، احتمال قاچاق آن بیشتر می شود.

**ارائه آموزش های لازم به نیروهای انتظامی برای تشخیص هویت بیماران روانی

وزیر بهداشت با اشاره به افزایش آمار بیماری های روانی در جامعه گفت: در کل کشور حداقل نیازمند 40 هزار تخت بیماران روانی هستیم در حالی که حداکثر 10 هزار تخت در شرایط نه چندان استاندارد در بیمارستان های کشور موجود هستند.

هاشمی افزود: علاوه بر این بسیاری از این بیماران نیز در شرایط بسیار نامناسب توسط خانواده ها در منازل نگهداری می شوند.

وی خاطر نشان کرد: امید ما در زمینه افزایش تخت های روانی در بیمارستان ها به خیرین و نیکوکاران است و علاوه بر این، آمادگی های لازم را جهت ارائه آموزش های لازم به نیروهای انتظامی برای تشخیص هویت بیماران روانی داریم.

هاشمی خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت آمادگی دارد تا در زمینه آزمایش های پیش از ازدواج و انجام تشخیص های دقیق تر و سریع تر بیماری ها در این حوزه، کارگروه مشترکی را با نیروی انتظامی تشکیل دهد.

**افزایش امنیت در جامعه همکاری های همه جانبه را می طلبد

بنا به این گزارش در این جلسه سردار سیدحسن بتولی رییس پلیس آگاهی ناجا نیز با بیان این که وضعیت امنیت فعلی جامعه نه تنها در منطقه بلکه در دنیا نمره خوبی دارد، گفت: در مجموع افزایش امنیت در جامعه همکاری های همه جانبه را می طلبد و نیروی انتظامی نمی تواند به تنهایی با برخوردهای فیزیکی این امنیت را به طور کامل برقرار کند.

وی با توجه به نقش سازمان های دولتی در ایجاد هر چه بیشتر امنیت در جامعه افزود: همگی باید بتوانیم رسالت تامین امنیت را که یک وظیفه حکومتی است ، ایفا کنیم.

گفتنی است جرائم مرتبط با مراکز درمانی، جرائم مرتبط با حوزه دارو و نحوه خدمات رسانی به جامعه پزشکی در بعد امنیتی از اهم محورهای مشترک گفتگو و همکاری بین وزارت بهداشت و پلیس آگاهی در این جلسه بود.

اجتمام(1)**9185**1436

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.