پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۷

سردار ˈمحسن مهراییˈ شامگاه چهارشنبه در سومین جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان کاشان افزود: کاهش تصادفات شهری در یک دهه گدشته درحالی رخ…

سردار ˈمحسن مهراییˈ شامگاه چهارشنبه در سومین جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان کاشان افزود: کاهش تصادفات شهری در یک دهه گدشته درحالی رخ داده که با افزایش خودرو و تعداد رانندگان در کشور مواجه بوده ایم.

وی اظهار داشت: برای کنترل و کاهش سوانح رانندگی باید تجهیزات الکترونیکی و تابلوهای مربوط به قوانین راهنمایی و رانندگی را در شهرها افزایش دهیم تا رانندگان مقررات راهنمایی و رانندگی را بیشتر رعایت کنند.

وی افزود: در بیشتر شهرهای دنیا حضور فیزیکی پلیس کارساز نیست، ولی رانندگان بواسطه آشنایی با قوانین و وجود تجهیزات الکترونیکی مانند دوربین همواره وجود پلیس را احساس می کنند.

مهرایی خاطرنشان کرد: در ساختار نیروی انتظامی تنها استقرار نیروهای راهنمایی و رانندگی در شهرستان ها تدارک دیده شده ولی در صورت مساعدت شهرداری ها در تامین امکانات، حضور ماموران راهنمایی و رانندگی را در شهرها می توان شاهد بود.

رییس پلیس راهور استان اصفهان نیز در این جلسه اظهار داشت: این استان بعد از استان های تهران، خراسان رضوی و فارس چهارمین استان حادثه خیز تصادفات کشور است.

سرهنگ ˈحسین غلامیˈ افزود: شهرستان کاشان از جمله شهرهای نمونه در کاهش تصادفات طی سالهای اخیر است.

وی بلوار ˈقطب راوندیˈ و خیابان ˈامیرکبیرˈ کاشان را دو نقطه حادثه خیز این شهر ذکر کرد و تصریح کرد: برای کاهش تصافات می توان در این نقاط با احداث پل عابر پیاده و استفاده از سیستم دوربین استفاده کرد.

غلامی موتور سیکلت ها را مهمترین عامل تصادفات در شهرستان کاشان دانست و خاطرنشان کرد: نبود کمربندی باعث شده که بیشتر تصادفات در این شهرستان بین کامیون ها و موتور سیکلت ها رخ دهد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان نیز در این جلسه از نبود طرح جامع ترافیک در این شهرستان انتقاد کرد و گفت: شهروندان در زمینه انضباط عبور و مرور وسایل نقلیه در شهر حق و حقوقی دارند که خواسته های آنها از جلسات و سیاستگذاری شورای ترافیک تعیین می شود.

ˈابوالفضل صدرائیهˈ تصریح کرد: هنوز هیچ مانور ترافیکی در شهر برنامه ریزی نشده است تا نقاط ضعف و قوت را شناسایی و برای حل مشکلات اقدامات موثری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: کاشان بدلیل وجود واحدهای صنعتی و ساختار آموزش عالی که در رابطه با حمل و نقل دارد، نگاه استانی را در حل مشکلات ترافیکی می طلبد.

7565/545

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.