شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۸

سرهنگ حسن کوره بلاغی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از پرونده های مربوط به حوزه سوء استفاده…

سرهنگ حسن کوره بلاغی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از پرونده های مربوط به حوزه سوء استفاده از اطلاعات شخصی افراد، ناشی از عدم آگاهی کاربران در نگهداری و حفظ اطلاعاتشان است.

وی اضافه کرد: این امر موجب شده تا سود جویان و فرصت طلبان از این عدم آگاهی افراد، سوء استفاده کرده و اتفاقات ناگواری برای بسیاری از خانواده ها رخ دهد.

وی گفت: تعدادی از کاربران فضای مجازی بدون در نظر گرفتن خطرات و آسیب های این فضا، اقدام به بارگذاری اطلاعات شخصی خود مثل عکس یا فیلم به صورت عمومی می کنند که خطرات جبران ناپذیری را در بسیاری از موارد ایجاد می کند.

وی اظهار کرد: بسیاری از شهروندان حتی پس از آگاهی از این موضوع که مطالب کذب و یا اقدام سوئی بر علیه آنها شده به علت عدم آگاهی از اینکه این موضوع قابل پیگیری از طریق مراجع قضائی می باشد، هیچگونه اقدامی نمی کنند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات آذربایجان غربی گفت: توجه جدی به عدم اشتراک اطلاعات شخصی کاربران در بستر فضای مجازی، عدم اعتماد به فضای مجازی به عنوان محیط امن و خصوصی، عدم ذخیره اطلاعات شخصی بر روی رایانه های دارای ارتباط اینترنتی، حضور در کنار تعمیرکار رایانه ای تا حد امکان برای جلوگیری از بروز مشکل در این خصوص، عدم ذخیره اطلاعات مربوط به حساب های بانکی بر روی رایانه و عدم ارسال اطلاعات با موضوع هویت شخصی از طریق ابزار اینترنتی از جمله مواردی است که باید توسط کاربران رعایت شود.

سرهنگ کوره بلاغی افزود: در صورت مواجه شدن با موضوع هایی از قبیل انتشار تصاویر شخصی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، اخاذی، کلاهبرداری در فضای مجازی، موضوع می تواند از طریق مراجع قضائی پیگیری شود.

وی با اشاره به اهتمام جدی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات آذربایجان غربی در خصوص مقابله با سوء استفاده کنندگان از طریق فضای مجازی اظهار کرد: این پلیس از طریق آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آماده دریافت گزارش های مردمی در این خصوص است.

8137/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.