شنبه، ۰۱ آذر ۹۳ - ۱۲:۱۳

به گزارش میهن پست – پلیس های رباتیک 1.5 متری مجهز به میکروفون، بلندگو و مجموعه‌ای از حسگرها بطور آزمایشی برای گشت‌زنی در…

به گزارش میهن پست – پلیس های رباتیک 1.5 متری مجهز به میکروفون، بلندگو و مجموعه‌ای از حسگرها بطور آزمایشی برای گشت‌زنی در سیلیکون ولی به گردش درآمده‌اند.

ماموران امنیتی رباتیک

ماموران امنیتی رباتیک

یک شرکت رباتیک در مانتین ویو از استفاده آزمایشی این رباتها خبر داد و اظهار کرد که تا پاپان سال چندین ربات به گشت‌زنی خواهند پرداخت.

رباتهای «Knightscope» برای شناسایی رفتارهای مشکوک و آگاه‌سازی کنترلگرها طراحی شده‌اند.

ماموران امنیتی رباتیک

ماموران امنیتی رباتیک

مخترعان این پلیس‌های رباتیک امیدوارند بتوانند در نهایت از آنها برای گشت‌زنی در بازارها، ادارات و حتی محله‌های اطراف استفاده کنند. آنها مدعی هستند که این رباتها می‌توانند میزان جرایم را تا 50 درصد کاهش دهند.

رباتهای 1.5 متری Knightscope از ترکیبی از اسکنر لیزری، نرم‌افزار تبدیل‌کننده چرخ، سنجشهای اینرسی، فناوری آشکارساز حرارتی و جی‌پی‌اس برخوردارند که به آنها اجازه عملیات و دستگیری کاملا خودکار را می‌دهد.

این ربات همچنین از آشکارسازهای رایحه برخوردار بوده و حتی می‌تواند در زمان حرکت در اطراف، بر آلودگی هوا نظارت کند.

آنها با استفاده از دوربین همچنین می‌توانند تا 300 پلاک خودرو را در یک دقیقه خوانده و بر ترافیک نظارت کنند.

ماموران امنیتی رباتیک

ماموران امنیتی رباتیک

ماموران امنیتی رباتیک Knightscope K5 برای کار بدون دخالت انسان طراحی شده‌اند و دارای دوربینهای نظارتی و حسگرها، آشکارسازهای بو، سیستم تصویربرداری حرارتی و اسکنر هستند. در زمان گشت‌زنی، آنها از لیزرهایشان برای محاسبه فواصل استفاده کرده و همچنین بر سیستم جی‌پی‌اس تکیه دارند.

ماموران امنیتی رباتیک

ماموران امنیتی رباتیک

این سیستمها همچنین از برخورد اجتناب کرده و زمانی که کسی در برابر آنها قرار می‌گیرد، متوقف شده و همزمان با ارسال ویدیویی به مرکز کنترل که یک انسان در آنجا به نظارت مشغول است، از کنار وی عبور می‌کنند.

رباتهای پاسدار از فناوری مشابه خودروهای خودران گوگل بهره می‌برند. آنها دارای یک لیدار هستند که نقشه سه‌بعدی ارائه می‌کند. از این فناوری در نواحی روباز مانند محوطه‌های باز، حیات دانشگاه‌ها و بازارهای باز استفاده خواهد شد.

تاکنون هفت ربات از این نوع ساخته شده و سازندگان به دنبال استقرار چهار ربات تا پایان سال جاری میلادی هستند.

ربات K5 همچنین از دکمه در بالای سرش برخوردار است که افراد نیازمند کمک می‌توانند آنها را فشار داده تا ماموران انسانی به کمک آنها بیایند.

منبع:knightscope

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *