چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۱

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: انشاالله در آینده نزدیک بتوانیم با تعامل بین میراث فرهنگی و نیروی انتظامی، پلیس…

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: انشاالله در آینده نزدیک بتوانیم با تعامل بین میراث فرهنگی و نیروی انتظامی، پلیس گردشگری را در استان فعال کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، رضا علیزاده در دیدار با سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور مربوط به نیروهای مسلح و جمعی از فرماندهان انتظامی استان در بازدید از موزه میراث روستایی گیلان گفت: باید بستر همکاری بین نیروهای انتظامی و میراث فرهنگی بیش از پیش افزایش یابد.

وی گفت: همکاری بین میراث فرهنگی و نیروی انتظامی از گذشته تاکنون در قالب ستاد هماهنگی خدمات سفر وجود داشته که در آینده نزدیک باید هدفمندتر باشد. این همکاری در بخش گردشگری زمینه‌های لازم را برای امنیت گردشگران فراهم می‌سازد که این امر به توسعه گردشگری منجر خواهد شد.

این مقام مسئول در میراث فرهنگی گیلان در خصوص تعامل بین میراث فرهنگی و نیروی انتظامی گفت: تعامل و ارتباط بین میراث فرهنگی و نیروی انتظامی سبب می‌شود سیاستهای هدایتی و نظارتی دقیق‌تر انجام شده و بسیاری از متخلفان و متعرضان به میراث فرهنگی به واسطه نقش ارزشمند نیروی انتظامی از ارتکاب به جرم اجتناب کنند.

علیزاده در خصوص رابطه حوزه گردشگری با بخش انتظامی گفت: حوزه گردشگری یک حوزه مجرد و مجزا از دیگر حوزه‌ها نیست و اقدامات در این حوزه متاثر از همکاری و همدلی بسیاری از دستگاه‌هاست. گردشگری سالم و پر رونق زمانی حاصل می‌شود که همکاری دستگاه‌هایی همچون نیروی انتظامی، وزارت راه و سازمان حمل و نقل در بالاترین و مطلوب ترین حالت ممکن قرار گیرد.

علیزاده، همکاری نیروی انتظامی در بخش حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی و ارتباط بین دو دستگاه را سازنده و موثر دانست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *