جمعه، ۱۰ شهریور ۹۶ - ۰۲:۳۸
پل درهم تنیده سان شان

پل درهم تنیده سان شان در چین در حالی برای میزبانی بازی های المپیک ۲۰۲۲ در حال آماده سازی است که این سازه…

پل درهم تنیده سان شان در چین در حالی برای میزبانی بازی های المپیک ۲۰۲۲ در حال آماده سازی است که این سازه خارق العاده – پل درهم تنیده پندا – دهانه رودخانه مواج دره شمالی گیو را برای متصل کردن مرکز شهر پر جمعیت پکن به ژاگجیاکو طراحی شده و قرار است در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ افتتاح شود. برای دیدن تصاویر بیشتری از این پل با مجله اینترنتی میهن پست همراه باشید.

پل درهم تنیده سان شان از قوس های در هم تنیده و مارپیچی طراحی شده است تا شکل کلی آن به هنگام افتتاح تحت تاثیر نماد المپیک زمستانی ۲۰۲۲ چین باشد.

آروپ مهندس طراح پل درهم تنیده سان شان معتقد است :

طراحی این پل به نحوی عملکرد ساختار های بلند و باریکی را به نمایش می گذارد که برای حفظ تعادل پل از یکدیگر پشتیبانی می کنند و عرشه آن نیز توسط رشته کابل هایی فولادی با مقاومت بالا به قوس ها متصل شده و هر کدام از این قوس ها از ۵ لوله ی فولادی تشکیل شده اند که توسط صفحاتی محکم به هم متصل می شوند.

البته فراموش نشود که برنامه ریزی برای ساخت پل درهم تنیده سان شان به گونه ای است که چینی ها بتوانند در بازی های المپیک پکن سال ۲۰۲۲ از آن بهره برداری کنند.

این پل که راه اصلی ورود به شهر پکن به هنگام برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۲۲ است، بر مبناب نمادی پویا از منظره کوهستانی آن منطقه طراحی شد تا در کنار آن فرایند ساخت مجموعه تفریحی بزرگی نیز برای تفریح و سرگرمی شهروندان بنا شود تا این پروژه نیز در کنار سایر فعالیت های عمران شهر پکن، فرایند توسعه و یکپارچه سازی جامعه بزرگ این شهر تجاری را تکمیل کند و این پل هم به نوبه خد بتواند یک لینک عمومی برای ایجاد یک بافتی جدید و مدرن شهری در این منطقه به شهر پکن را مهیا نماید.

با هم در میهن پست تصاویری دیدنی و جالب از معماری خاص پل درهم تنیده سان شان را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.