سه شنبه، ۰۳ دی ۹۸ - ۰۲:۵۶
پل گالاتا

پل گالاتا در حالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این پل منطقه گلدن هورن با به محله بی اغلو متصل می…

پل گالاتا در حالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این پل منطقه گلدن هورن با به محله بی اغلو متصل می کند. اما این تنها یک پل معمولی نیست و به نوعی نماد شهر استانبول شناخته می شود. در این مطلب از میهن پست این پل را بیشتر به شما کاربران عزیز معرفی می کنیم. در ادامه با ما همراه شوید.

پل گالاتا در یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری استانبول است. با اینکه این پل در سال 1922 میلادی ساخته شده اما داستانی مربوط به گذشته های بسیار دور از آن وجود دارد.

در سال 1502 میلادی بود که سلطان بایزید دوم تصمیم گرفت پلی باشکوه بسازد که قاره آسیا را به قاره اروپا متصل می کند.

سلطان بایزید دوم با همین هدف از دو هنرمند مطرح آن زمان یعنی لئوناردو داوینچی و میکل آنژ درخواست کرد ا طرحی برای این پل ارائه کنند. در آن زمان میکل آنژ این درخواست را رد کرد اما لئوناردو داوینچی ایده ای برای آن ارائه کرد. اما سلطان حتی از ایده این هنرمند فوق العاده نیز به وجد نیامد تا اینکه پل در سال 1922 ساخته شد.

اما پل گالاتا پلی دو طبقه است که در طبقه پایینی آن تعدادی کافه و رستوران به چشم می خورد. طبقه بالایی نیز محل عبور و مرور است. در بالای پل همواره تعداد زیادی از ماهیگیران با قلاب های ماهیگیری در حال لذت بردن از پل و دور نمای تنگه بسفر هستند.

کافه و رستوران های طبقه پایین پل به داشتن غذاهای دریایی بی نظیر معروف هستند. پس این لذت را از خود نگیرید.

مرغ های دریایی نیز با هیاهوی خاص خود حال و هوای پل را جذاب تر کرده اند. جالب است بدانید در مورد این پل حتی در کتاب مارک تواین نیز نوشته شده است.

باهم در میهن پست تصاویری از پل گالاتا نماد شهر استانبول را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع: theguideistanbul[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *