سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۴۸

ˈمحمود خدادوستˈ شامگاه دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در شهرکرد افزود:این اعتبار با هدف حمایت از طرح های تحقیقاتی و پایان…

ˈمحمود خدادوستˈ شامگاه دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در شهرکرد افزود:این اعتبار با هدف حمایت از طرح های تحقیقاتی و پایان نامه های دانشجویی در زمینه ترویج فرهنگ استفاده از طب سنتی هزینه می شود.

وی با بیان اینکه طب سنتی در فرهنگ مردم حضور دارد و از سوی مردم نیز با اقبال روبروست، اضافه کرد:رویکردی جهانی نسبت به استفاده از ظرفیت های طب سنتی وجود دارد.

معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ادامه داد با وجود پراکنش و اقلیم گیاهان دارویی، ایران از بهترین نقاط دنیا برای کشت و پرورش گیاهان دارویی است و امکان پرورش و صادرات فرآورده های آن نیز وجود دارد.

خدادوست تصریح کرد: در هر منطقه از کشور آداب و عادات تغذیه ای خاص وجود دارد که ریشه در فرهنگ کهن طب سنتی دارد که باید از این دانش برای حفظ تندرستی و سلامتی به صورت مکمل طب رایج استفاده شود.

به گفته این مسئول در وزارت بهداشت، گروه طب سنتی و توسعه در هفت دانشکده طب سنتی 16 دانشگاه علوم پزشکی فعال است و 300 دستیار طب سنتی و 40 فارغ التحصیل دکترای علم سنتی در نظام آموزش پزشکی کشور فعالیت می کنند.

به گزارش ایرنا، سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی تیرماه سال 92 در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور طب سنتی برای حضور در همایش استانیˈقرآن و سلامتˈ به شهرکرد سفر کرد.

7361/547

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.